در دیدار نماینده حماس در ایران با علم‌الهدی چه گذشت؟

کدخبر: ۶۳۳۷۷۵
نماینده حماس در ایران با آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی دیدار کرد.
در دیدار نماینده حماس در ایران با علم‌الهدی چه گذشت؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خالد قدومی در دیدار با آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی که به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت جنگ غزه و تقابل مستمر رزمندگان مقاومت با سربازان صهیونیست در منطقه اظهار کرد: بنا به نقل نبی مکرم اسلام(ص)، از نشانه‌های منافق این است که هیچ‌گاه فکر جهاد را هم به ذهن ندارد. از این حیث، شما و همه مردم قهرمان ایران را می‌توان مصداق تام مسلمان و مجاهدان صدیقی دانست که حتی وقتی جنگ با جبهه صهیونیستی و آمریکایی هزاران کیلومتر دورتر از مرزهایشان در جریان است، باز هم فکر جهاد به ذهن دارند و خود را مسئول تدبیر امور می‌دانند.

خبر مرتبط
اظهارات مهم نماینده حماس در ایران درباره شرایط کنونی فلسطین

اقتصادنیوز: نماینده جنبش حماس در ایران، گفت: طوفان الاقصی منتهی به بهار آزادی و پیروزی فلسطین خواهد شد.

وی بیان کرد: هفتم اکتبر، سال‌مرگ اسرائیل بود. اسرائیل تمام شد، گذشت و دیگر هرگز نمی‌تواند به وضعیت قبل از هفتم اکتبر بازگردد. اگر هم امروز می‌بینید از ۳۰ هزار شهید غزه، ۷۰ درصد آن‌ها زن و کودک هستند، این نشانه جنون صهیونیست‌هاست، چون آن‌ها بهتر می‌دانند در هفتم اکتبر چه اتفاقی افتاد و هنوز هم بعضی ابعاد آن را ما نگفته‌ایم و آن‌ها هم نمی‌گویند.

قدومی اضافه کرد: گردان‌های القسام در سرتاسر جغرافیای منطقه گسترده شده‌اند. آن‌ها فکر می‌کنند اگر غزه را زیر آتش بگیرند، می‌توانند حماس را نابود کنند در حالیکه به شما می‌گویم هنوز بخش قابل‌توجه از توان رزمی مقاومت اسلامی فلسطین در انتظار گسترش عملیات صهیونیست‌ها هستند و انگشت بر ماشه، انتظار ورود صهیونیست‌ها به بخش‌های دیگر را می‌کشند.

وی ادامه داد: تانک‎های مرکاوا که چندین میلیون دلار قیمت دارند و به‌عنوان یک قلعه متحرک از کل ناوگان زرهی ناتو قدرتمندتر هستند، امروزه به خوراک دلپذیر رزمندگان مقاومت تبدیل شده‌اند و روزی نیست که شعله‌های آتش از مرکاواهای منهدم‎شده، زینت‌بخش آسمان منطقه در بیت لاهیا، بیت حانون، جبالیا و بخش‌های دیگر جبهه نباشد.

نماینده حماس در ایران با اشاره به ابعاد مختلف مشارکت آمریکا در نسل‌کشی مسلمانان نوار غزه تصریح کرد: طبق مشاهدات و گزارش‌های ما، جنگنده‌های آمریکایی بعضی روزها به طور آشکار در عملیات‌های ارتش اسرائیل و بمباران‌های غزه مشارکت دارند. با این حال، در جبهه‌های شمال و مرز مشترک اراضی اشغالی با لبنان، شهرک‌های صهیونیستی تا اعماق به‌طور کامل تخلیه شده و هزاران صهیونیست به‌طور کامل از اسرائیل مهاجرت کرده‌اند. از این نظر، هر روز که جنگ ادامه پیدا می‌کند، کابینه صهیونیستی هزینه و خسارتی متحمل می‌شود که ابعاد آن غیرقابل ارزیابی است.

وی تأکید کرد: تصور غلط دشمن این است که حمایت جمهوری اسلامی از مقاومت منطقه به کمک نظامی محدود است. به شما می‌گویم مهم‌ترین مجاهدت آقای سلیمانی و برادران ایرانی در منطقه، انتقال تجربه‌ای بود که باعث شد شهامت ایستادگی در جوانان مقاومت به وجود بیاید و تاکتیک‌هایی در دستورکار قرار بگیرد که امروزه نفس صهیونیست‌ها را بند آورده است.

قدومی ادامه داد: اگر امروزه صدها سرباز صهیونیست در اسارت محور مقاومت هستند، این‌ها نه از اتاق‌خواب بلکه از درون تانک‌ها بیرون کشیده‎شده و به اسارت درآمده‌اند. نبرد ما با اسرائیل، ناجوانمردانه و فقط از روی غافلگیری نبود. ما سینه به سینه صهیونیست‌ها می‌جنگیم، از آن‌ها تلفات می‌گیریم و روزبه‌روز بر شمار جمعیت اسرا می‌افزاییم تا انشالله به زودی توفیق نماز جماعت برای همه مسلمین در قدس شریف حاصل شود.

بیکار نشستن در برابر جنایات اسرائیل در مرام یک کشور اسلامی نیست

همچنین آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی نیز با تأکید بر اینکه فلسطین خاکریز مقدم اسلام در برابر هجمه سراسری نظام سلطه محسوب می‌شود، اظهار کرد: این جنگ، جنگ فلسطین و اسرائیل نیست بلکه جنگ اسلام و کفر است و این شما هستید که در خط مقدم، نه‌تنها مانع از پیشروی دشمن می‌شوید بلکه او را به عقب می‌رانید و خود پیشروی می‌کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، وی افزود: این در مرام یک نظام اسلامی نیست که ببیند زن و بچه فلسطینی زیر بمباران به شهادت می‌رسند و هر روز، خبر از شهادت چند ده‌ نفری مسلمانان مظلوم فلسطین منتشر می‌شود اما در مقابل بیکار بنشیند. امنیت همه ملت‌های اسلامی در گرو زمین‎گیر شدن صهیونیست‌ها در جبهه فلسطین است زیرا اشقیای صهیونیستی، چشم به نابودی کل اسلام و به ذلت کشاندن همه ملت‎های مسلمان دارند و از این حیث نیز مجاهدت رزمندگان کتائب مقاومت در قامت دفاع از دین خدا در اصلی‎ترین جبهه جنگ با دشمن قرار دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای مهم جنگ غزه این بود که چهره واقعی آمریکا در کل عالم برای همه ملت‌ها آشکار شد. امروزه نفرتی که به‌صورت فراگیر از آمریکایی‌ها در دنیا به وجود آمده، در تاریخ بی‌سابقه است و روزی نیست خیابانی از شهرهای مختلف جهان، شاهد راهپیمایی معترضان به نسل‎کشی غزه و محکومیت جنایات آمریکا نباشد. از این نظر، این دست اراده الهی است که از آستین گروه‌های مقاومت منطقه بیرون آمده تا مستکبران عالم، در ذلیل‌ترین و منفورترین حالت در تاریخ خود قرار بگیرند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید