مصطفی احمدیان دار فانی را وداع گفت

کدخبر: ۶۳۳۷۹۶
اقتصادنیوز: مصطفی احمدیان فیلمبردار سینما و تلویزیون بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت.
مصطفی احمدیان دار فانی را وداع گفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرزند مصطفی احمدیان با اعلام خبر درگذشت این فیلمبردار، اضافه کرد که پدرش روز گذشته بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت و مراسم تشییع او فردا دوشنبه ۲۱ اسفند ماه حدود ساعت ۱۰ صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار می شود.

خبر مرتبط
محمدناصر رهیاب دار فانی را وداع گفت

اقتصادنیوز: محمدناصر رهیاب، استاد دانشگاه هرات در نتیجه‌ حمله‌ قلبی و در سن ۶۹ سالگی درگذشت.

به گفته ونداد احمدیان فرزند این فیلمبردار، مصطفی احمدیان مدتها به بیماری سرطان مبتلا بود که آن را شکست داد و شب گذشته بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت.

مصطفی احمدیان دو سالی در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت نداشت و آخرین کار او مربوط به سریال "آسانسور" برمی گشت که از تلویزیون پخش نشد.

از مهم‌ترین آثار تلویزیونی مصطفی احمدیان می‌توان به فعالیت در سریال "همسایه‌ها"، سریال "روزهای زندگی" و سریال "گاو صندوق" اشاره کرد.

مصطفی احمدیان کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال ۱۳۶۷ در سریال بخش "چهار جراحی" به کارگردانی مسعود فروتن به عنوان مدیر فیلم برداری فعالیت داشته است.

او مجموع ۲۳ اثری که در کارنامه دارد، در ۱۸ اثر در تلویزیون با نام‌های سریال "همسایه‌ها"، "سریال خط"، سریال "راه شب"، سریال "زمین انسان‌ها"، سریال "عملیات ۱۲۵"، سریال "گاو صندوق"، سریال بیداری، سریال "پرستار"، سریال "زیرزمین"، سریال "طلسم شدگان"، سریال "روزهای زندگی"، سریال "روزی عقابی"، سریال "شرکت"، سریال "وکلای جوان"، سریال "خودرو تهران ۱۱"، سریال "مهر و ماه" و سریال "بخش چهار جراحی"  و در ۵ فیلم در سینما با نام‌های فیلم "شاباش"، فیلم "صدای پای من"، فیلم "پروانه ای در مه"، فیلم "پیک نیک در میدان جنگ" و فیلم "زخم زیتون" فعالیت داشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید