نتانیاهو مدعی شد: وارد رفح خواهیم شد

کدخبر: ۶۳۳۸۰۲
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اسرائیل ادعا کرده است که ارتش اسرائیل وارد شهر رفح خواهد شد.
نتانیاهو مدعی شد: وارد رفح خواهیم شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت و گو با وبگاه آمریکایی پولیتیکو ادعا کرده است که وارد شهر رفح خواهیم شد و خط قرمز ما تکرار نشدن حمله ۷ اکتبر است.

خبر مرتبط
اظهارات بایدن نتانیاهو را عصبانی کرد!

اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل اظهار داشت: : بایدن در مورد سیاست‌های من اشتباه می‌کند.

به ادعای نتانیاهو، نیروهای ارتش در آستانه پایان دادن به آخرین بخش جنگ هستند و جنگ بیش از دو ماه و شاید ۶ یا ۴ هفته طول نخواهد کشید.

نتانیاهو در این گفت و گو همچنین افزود: «هیچ پیشرفتی در مذاکرات نمی‌بینم و بدون آزادی گروگان‌ها آتش‌بسی برقرار نخواهد شد.»

خبر مرتبط
نتانیاهو پند اخلاقی اردوغان را نپذیرفت/ اسرائیل به قوانین جنگ پایبند است!!

اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل شنبه شب در حالیکه هر روز شمار زیادی از کودکان غزه از گرسنگی و زنان و مردان بی دفاع زیر بمباران کشته می شوند، ادعا کرد : ارتش اسرائیل به قوانین جنگ پایبند هستند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: «اکثریت قاطع اسرراییلی‌ها پس از ۷ اکتبر نمی‌خواهند کشور مستقل فلسطین را ببینند.»

از سوی دیگر، رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا در سخنانی با انتقاد از ضعف ارتش رژیم صهیونیستی در نبرد غزه گفت که هیچکس تصور نمی‌کرد اسرراییل تنها بتواند ۳۵ درصد از جنگجویان حماس را نابود کند.

به گفته رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا، ارتش اسرراییل فقط توانسته کمتر از یک سوم شبکه تونل حماس را از بین برد.

«مارک وارنر»، رییس کمیته اطلاعات سنای آمریکا همچنین اضافه کرد که آنچه برای ارتش اسراییل با تونل‌ها اتفاق افتاد، درسی است که باید آموخت.

همچنین پیشتر نیز نیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به سخنان جو بایدن رییس جمهور آمریکا درباره وی واکنش نشان داد.

نتانیاهو در واکنش به سخنان بایدن مبنی بر اینکه نتانیاهو به این رژیم آسیب می‌زند گفت: بایدن اشتباه می‌کند. نتانیاهو درباره سخنان رییس جمهور آمریکا در خصوص اداره نوار غزه از سوی تشکیلات خودگردان اعلام کرد: آخرین کاری که اسراییل باید انجام بدهد اقدام به آوردن تشکیلات خودگردان به نوار غزه است.

گفتنی است اظهارنظرهای بایدن و نتانیاهو درباره یکدیگر نشان از وجود اختلاف عمیق میان آنان دارد. با این حال رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه آمریکایی «ام اس ان بی سی» اعلام کرد که این کشور در حمایت از رژیم صهیونیستی خط قرمزی ندارد.

بایدن در ادامه مصاحبه خود با این شبکه آمریکایی افزود: من نه تنها هرگز اسراییل را رها نخواهم کرد، بلکه ارایه تسلیحات به اسراییل را هم قطع نمی‌کنم.

همچنین «اسحاق بریک» ژنرال ذخیره در ارتش رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای که در روزنامه عبری هاآرتص منتشر شد، اعلام کرد که سران ارشد اسراییلی که مسوول فاجعه شکست ۷ اکتبر هستند باید برکنار شوند و اگر این امر صورت نگیرد بدان معناست که همه اسراییلی‌ها باید تا آخر عمر خود همچنان در آستانه یک جنگ منطقه‌ای باشند؛ جنگی که آمادگی آن را ندارند.

در این مقاله آمده است که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر، یوآف گالانت وزیر جنگ و هرتزی هالیوی رییس ستاد ارتش اسراییل باید به همراه برخی از افسران ارشد که مسوول فاجعه ۷ اکتبر هستند از منصب خود برکنار شوند.

اسحاق بریک با لحنی تمسخرآمیز گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که همه کسانی که مسئول فاجعه ۷ اکتبر هستند کلیدهایشان را پس بدهند و به خانه‌هایشان بروند. در این میان اولین کسی که باید از منصب خود کناره گیری کند نتانیاهو است و او باید به جای متهم کردن دیگر فوراً کلیدهای کابینه را تحویل بدهد و برود.

وی افزود که یوآف گالانت هم نامتعادل و فاقد تفکر منطقی است و در شکست ۷ اکتبر سهیم بود و باید استعفا دهد. گالانت مسوولیت مستقیم در این فاجعه دارد و هنوز هم به تهدیدات بیهوده و غیرواقعی علیه دشمنان ادامه می‌دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید