افشاگری اینتلیجنس از «طرح بایدن برای کنار گذاشتن نتانیاهو»

کدخبر: ۶۳۳۸۵۵
اقتصادنیوز: یک وبگاه آمریکایی نوشت که نارضایتی و ناامیدی کاخ سفید از نخست‌وزیر اسرائیل در حال افزایش است.
افشاگری اینتلیجنس از «طرح بایدن برای کنار گذاشتن نتانیاهو»

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این وبگاه یک مقاله تحلیلی با عنوان «طرح بایدن برای کنار گذاشتن نتانیاهو» منتشر کرد که در آن نارضایتی فزاینده دولت کاخ سفید از نتانیاهو مورد بحث قرار گرفت.

خبر مرتبط
اظهارات بایدن نتانیاهو را عصبانی کرد!

اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل اظهار داشت: : بایدن در مورد سیاست‌های من اشتباه می‌کند.این مقاله فضایی را به اظهارات ایتامار رابینوویچ سفیر سابق رژیم صهیونیستی در ایالات متحده اختصاص داد که گفت کاخ سفید برای مدت طولانی از نتانیاهو ناراضی بوده است.

وی افزود: «فکر می‌کنم اکنون آنها (دولت بایدن) عصبانی‌تر و تندتر هستند.» بایدن شخصاً به او (نتانیاهو) حمله نمی‌کند، اما این حمله در جلسات غیررسمی و پشت درهای بسته مشخص است.

خبر مرتبط
بایدن نارضایتی خود را از نتانیاهو علنی کرد

اقتصادنیوز: سخنان جو بایدن که حین روشن بودن دوربین‌ها می‌گوید او و نتانیاهو باید «نشست رک و صریحی» داشته باشند، حاکی از نارضایتی دوچندان کاخ سفید است.

وی خاطرنشان کرد: بایدن و نتانیاهو در بسیاری از مسائل از جمله وضعیت غزه پس از حملات اسرائیل و موضوع مذاکرات اسرائیل و فلسطین برای برقراری صلح با یکدیگر به توافق نرسیدند.

بایدن بامداد یکشنبه در گفت‌وگو با شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» ضمن انتقاد از رویکرد نتانیاهو گفته بود: اقدامات فعلی نتانیاهو بیشتر به اسرائیل ضرر می‌رساند تا سود.

رئیس جمهور آمریکا در این مصاحبه گفته بود: اسرائیل نمی‌تواند ۳۰ هزار فلسطینی را به دلیل تعقیب حماس بکشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید