افشاگری از سفر محرمانه رئیس سیا به مصر/ماجرا چه بود؟

کدخبر: ۶۳۳۸۵۹
اقتصادنیوز: یک روزنامه قطری فاش کرد که رئیس سیا به تازگی سفر مخفیانه‌ای به مصر داشته و درباره برقراری آتش‌بس موقت در غزه مذاکره کرده است.
افشاگری از سفر محرمانه رئیس سیا به مصر/ماجرا چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک منبع مصری به این رسانه گفته است که ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) جمعه گذشته سفر مخفیانه‌ای به مصر داشته است.

خبر مرتبط
دیدار روسای موساد و سیا درباره تبادل اسرا

اقتصادنیوز: رئیس سرویس اطلاعات اسرائیل (موساد) و رئیس سرویس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به منظور بررسی توافق درباره تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی با هم دیدار کردند

بر اساس این گزارش، طی این سفر امکان دستیابی به آتش بس انسانی کوتاه مدت ۲ تا چهار روزه با آغاز ماه مبارک رمضان بررسی شده است.

این منبع با اشاره به اینکه فشارهای آمریکا برای برقراری آتش بس سریع بشر دوستانه با آغاز ماه رمضان وجود دارد، گفت: این موضوع در چارچوب تمایل واشنگتن برای تحریک نکردن احساسات مسلمانان سراسر جهان در ماه مبارک رمضان است، به ویژه با توجه به اینکه آنها دولت آمریکا را به طور مشترک با تل آویو مسئول قتل عام و قحطی در غزه می‌دانند.

یک رسانه رژیم صهیونیستی پنجشنبه گذشته اعلام کرده بود که ویلیام برنز رئیس سیا برای رایزنی با مقامات رژیم صهیونیستی به فلسطین اشغالی سفر می‌کند.

باراک راوید روزنامه‌نگار سرشناس صهیونیستی نیز مدعی شد که رئیس سیا گفت وگوهایی با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر خارجه قطر در مورد توافق آتش‌بس در غزه انجام داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید