سناتور آمریکایی: کمک های نظامی بی قید و شرط به اسرائیل متوقف شوند

کدخبر: ۶۳۳۹۰۷
اقتصادنیوز: سناتور مستقل آمریکایی از مقامات کاخ سفید خواست که ارسال کمک های نظامی بی قید و شرط به اسرائیل را متوقف کنند.
سناتور آمریکایی: کمک های نظامی بی قید و شرط به اسرائیل متوقف شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سندرز دیروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس گفت: آمریکا نمی تواند در کشتار جمعی کودکان [فلسطینی] شریک باشد.

خبر مرتبط
انتقاد سناتور آمریکایی از عملکرد اسرائیل در غزه

اقتصادنیوز: رئیس کمیته اطلاعات سنای آمریکا در اظهاراتی گفت که ارتش اسرائیل کمتر از یک سوم تونل‌های حماس در غزه را نابود کرده است.

وی بار دیگر از مقامات کاخ سفید خواست که ارسال کمک های نظامی بی قید و شرط به اسرائیل را متوقف کنند. این سناتور مستقل در ادامه، جنگ غزه را یک «بحران بی سابقه» خواند.

سندرز اضافه کرد: موضوع فقط ۳۰ هزار نفر فلسطینی کشته شده نیست که دو سوم آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند، بلکه ما در حال بررسی احتمال مرگ صدها هزار کودک از گرسنگی نیز هستیم.

خبر مرتبط
نظر سناتور آمریکایی درباره قحطی غزه

اقتصادنیوز: یک سناتور آمریکایی گفته است که آمریکا در قحطی و فاجعه انسانی در غزه شریک است.

براساس اعلام وزارت بهداشت غزه، بمباران و حملات زمینی رژیم اسرائیل تاکنون بیش از ۳۰ هزار کشته برجای گذاشته و همزمان بسیاری دیگر نیز به دلیل محاصره این باریکه در حال مرگ بر اثر گرسنگی هستند.

سندرز در ادامه اظهاراتش خاطرنشان کرد: «دولت آمریکا نمی تواند به [بنیامین] نتانیاهو التماس کند. باید به او بگویید «اگر پولی می خواهی، باید سیاستت را تغییر دهی». اجازه دهید کامیون ها برای رساندن غذا به بچه ها وارد شوند».

این سناتور آمریکایی همزمان با تاکید بر نابودی گروه مقاومت حماس است، از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواسته تا قانون کمک خارجی را اجرا کند؛ قانونی که براساس آن ایالات متحده به هیچ کشوری که جریان کمک های بشردوستانه واشنگتن را مسدود یا محدود کند کمک ارسال نخواهد کرد.

وی در همین زمینه افزود: اسرائیل قانون را نقض می کند. توقف کمک های بشردوستانه آمریکا نقض قانون است. این باید مشخص شود. سندرز سپس گفت که «دیگر پولی به ماشین جنگ نتانیاهو برای کشتار کودکان فلسطینی نمی رسد».

سندرز علیرغم مخالفت ها با کمک دولت بایدن به رژیم صهیونیستی و فشار فزاینده‌اش بر کاخ سفید، از هوادارانش خواسته تا در انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر (آبان)، از بایدن حمایت کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید