هشدار هواشناسی / کولاک برف و وزش باد شدید در این استان

کدخبر: ۶۳۴۰۵۴
اقتصادنیوز: طی فردا تا صبح چهارشنبه در برخی نقاط خراسان رضوی کولاک برف، وزش باد شدید و سیلاب پیش بینی شده است.
هشدار هواشناسی / کولاک برف و وزش باد شدید در این استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی فردا تا صبح چهارشنبه در برخی نقاط خراسان رضوی کولاک برف، وزش باد شدید و سیلاب پیش بینی شده است.

زهرا آهنگرزاده اظهار کرد: براساس تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی شاهد تقویت سامانه بارشی و افزایش حجم بارش‌ها در اکثر نقاط استان هستیم.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی افزود: بارش‌ها به شکل رگبار باران توأم با رعد و برق (در برخی نقاط وقوع صاعقه)، بارش تگرگ و از اوایل وقت فردا در نواحی سردسیر و کوهستانی به صورت برف و باران یا برف پیش بینی می‌شود.

خبر مرتبط
مصرف این خوراکی‌ها پوست را خشک می‌کنند

اقتصادنیوز: مصرف شکر و غذاهای فرآوری شده و سرخ شده و الکل می‌تواند به خشکی پوست بیانجامد.

وی گفت: با توجه به میزان قابل توجه بارش، در نواحی مستعد آبگرفتگی و سیلاب رخ خواهد داد. طی فعالیت این سیستم، وزش باد در سطح استان گاهی شدید با احتمال بروز خسارت و خیزش گردوخاک خواهد بود.

آهنگرزاده افزود: ضمن اینکه طی فردا تا صبح چهارشنبه، دمای هوا خصوصاً در نیمه شمالی و شرقی استان به طور محسوس و قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد. با توجه به لغزندگی و یخ زدگی معابر، تشکیل مه و کاهش دید، کولاک برف، وزش باد شدید و وقوع آبگرفتگی و سیلاب، اختلال در سیستم حمل و نقل استان پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی ادامه داد: به تدریج از روز چهارشنبه تا پایان هفته، جوی به نسبت پایدار در اکثر نقاط استان حاکم خواهد بود و روند افزایش تدریجی دما از ظهر چهارشنبه آغاز و تا انتهای هفته ادامه خواهد یافت.

وی وضعیت جوی و کیفیت هوای شهرستان مشهد مقدس را طی فردا سه شنبه صاف تا قسمتی ابری از ساعات بعدازظهر به تدریج افزایش ابر و افزایش سرعت باد (گاهی وزش باد به نسبت شدید)، به تدریج رگبار باران با احتمال رعدوبرق پیش بینی کرد.

آهنگرزاده گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته کوهسرخ با کمینه دمای ۲ درجه سلسیوس خنک‌ترین و مه ولات با بیشینه دمای ۲۲ درجه سلسیوس گرم‌ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. طی این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای مشهد مقدس بین ۹ و ۱۵ درجه سلسیوس در نوسان بوده است. همچنین بیشترین میزان بارندگی از ایستگاه هواشناسی صالح آباد به میزان ۱.۲ میلی‌متر و بیشترین وزش باد از ایستگاه هواشناسی فرودگاه سبزوار با سرعت ۴۷ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید