پایان نیمه نخست بازی؛ استقلال صفر - پرسپولیس صفر

کدخبر: ۶۳۴۶۱۲
اقتصادنیوز: دیدار استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتبال آغاز شد.
پایان نیمه نخست بازی؛  استقلال صفر - پرسپولیس صفر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، استقلال و پرسپولیس امروز (چهارشنبه) در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر فوتبال و صد و سومین داربی پایتخت از ساعت ۲۰ در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفته‌اند. در ادامه گزارش این دیدار را مشاهده می‌کنید.

استقلال صفر - صفر پرسپولیس

کارت زرد: آرش رضاوند از استقلال و سروش رفیعی از پرسپولیس

کارت قرمز: -

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، رافائل سیلوا، آرمین سهرابیان، ابوالفضل جلالی، صالح حردانی، روزبه چشمی، مهدی مهدی‌پور، آرش رضاوند، امید حامدی‌فر، ماشاریپوف، گوستاوو بلانکو.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، فرشاد فرجی، علی نعمتی، عبدالکریم حسن، دانیال اسماعیلی فر، مسعود ریگی، سروش رفیعی، اوستون اورونوف، مهدی ترابی، امید عالیشاه، عیسی آل‌کثیر.

نیمه اول

بازی از ساعت ۲۰ آغاز شد.

خبر مرتبط
تماشاگران ویژه دربی 103 در ورزشگاه آزادی

اقتصادنیوز: وزیر ورزش و جوانان تماشاگر ویژه دربی ۱۰۳ پایتخت شد.

دقیقه ۴: استقلال در جناح چپ بازی صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. مهدی مهدی‌پور، بازیکن استقلال پشت این توپ ایستاد و زمانی که جلو کشیدن بیرانوند را مشاهده کرد، تصمیم گرفت به صورت مستقیم به سمت دروازه پرسپولیس ضربه‌اش را بزند که بیرانوند با هوشیاری توپ را رد کرد تا این خطر رفع شود.

دقیقه ۱۰: روی نفوذ مهدی ترابی از جناح چپ، او پاس کات بک خوبی به داخل محوطه جریمه استقلال فرستاد که روزبه چشمی خودش را به موقع رساند و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۱۳: پرسپولیس معمولا در زمان تصاحب توپ، دفاعش را با حضور فرشاد فرجی، علی نعمتی و عبدالکریم حسن سه نفره می‌کند تا دانیال اسماعیلی‌فر نفوذ کند. همین موضوع باعث شده که استقلال در هنگام ضد حملات چشم به استفاده از جناح راست پرسپولیس بدوزد. همین خصیصه بازی پرسپولیس نزدیک بود که به استقلال یک ضربه پنالتی بدهد ولی فرشاد فرجی چسبیده به محوطه جریمه روی سهرابیان مرتکب خطا شد. ماشاریپوف پشت این توپ ایستاد و او هم تصمیم گرفت که به صورت مستقیم به سمت دروازه پرسپولیس شوت‌زنی کند که شوت اولش به دیواره دفاعی و شوت دومش به دیوار دروازه برخورد کرد.

خبر مرتبط
حال و هوای ورزشگاه آزادی پیش از دربی 103 + فیلم

اقتصادنیوز:حال و هوای ورزشگاه آزادی پیش از شروع دیدار دربی.

موضوع دیگری که استقلالی‌ها برنامه ویژه‌ای برای ضربه زدن به پرسپولیس داشتند، پرس شدید از بالا بود تا اجازه بازی‌سازی از خط دروازه را به تیم اوسمار ندهد.

دقیقه ۲۰: امید عالیشاه با توپ‌ربایی از جناح چپ استقلال، ارسال خطرناکی به روی دروازه استقلال داشت اما عیسی آل‌کثیر با فشار سیلوا نتوانست به توپ برسد تا آبی‌پوشان در این صحنه شانس بیاورند. پس از رفتن توپ به بیرون، وحید کاظمی داور بازی با اتاق VAR ارتباط برقرار کرد تا احتمال وقوع خطای پنالتی روی آل‌کثیر را بررسی کند اما نهایتا اتاق VAR اعتقادی به وقوع خطا نداشت تا کاظمی حتی به کنار زمین نرود تا صحنه رخ داده را خودش بررسی کند.

دقیقه ۳۲: چرخش هوشمندانه و شوت محکم اوستون اورونوف با واکنش حسینی دور شد.

از دقیقه ۳۰ پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و با ارائه یک بازی مالکانه و ایجاد برتری عددی در کناره‌ها توانست چندبار دروازه استقلال را با خطر مواجه کند. از سوی دیگر با آرام کردن بازی توسط پرسپولیس، استقلال نتوانست از تاکتیک ابتدایی‌اش استفاده کند و موقعیت خطرناکی ایجاد کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید