واکنش آمریکا به ادعای دسترسی یمنی‌ها به سلاح های هایپرسونیک

کدخبر: ۶۳۴۸۴۶
کاخ سفید ادعای دسترسی نیروهای یمنی به موشک و سلاح‌های مافوق صوت را رد کرد.
واکنش آمریکا به ادعای دسترسی یمنی‌ها به سلاح های هایپرسونیک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر «جان کربی»، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای مبنی بر دسترسی نیروهای یمن به سلاح‌های مافوق صوت وجود ندارد. این مقام آمریکایی گزارش رسانه‌های دولتی روسیه را نادرست خواند.

ادعای دسترسی نیروهای یمنی به تسلیحات مافوق صوت یا به اصطلاح هایپرسونیک در ابتدا توسط خبرگزاری روسی اسپوتنیک مطرح شد.

اسپوتنیک گزارش داد که «نیروهای یمن، موشکی را با موفقیت آزمایش کردند که می‌تواند به سرعت ۸ ماخ برسد و با سوخت جامد نیرو می‌گیرد» در ادامه این گزارش گفته شده بود که یمن قصد دارد تولید این موشک‌های هایپرسونیک را در داخل و برای استفاده در حملات در دریای سرخ و عرب و خلیج عدن و همچنین علیه اهدافی در اسرائیل آغاز کند.

این گزارش‌ها در حالی مطرح شده که شب گذشته رهبر انصار الله یمن تاکید کرده بود که از آغاز نبرد طوفان الاقصی ۷۳ کشتی و ناو رزمی را هدف قرار دادیم و عملیات‌های ما با قدرت ادامه خواهد داشت.

عبدالملک الحوثی تصریح کرد که این هفته ۱۲ کشتی را در جریان عملیات‌های خود در حمایت از ملت فلسطین و غزه هدف قرار دادیم.

وی افزود: به لطف و کمک خداوند، در حال جلوگیری از عبور کشتی‌های مرتبط با دشمن صهیونیستی حتی از اقیانوس هند و آفریقای جنوبی به سمت دماغه امید نیک هستیم.

الحوثی اظهار داشت که این یک گام مهم، پیشرفته و بزرگ است و ما عملیات‌های خود در اقیانوس هند و آفریقای جنوبی به سمت دماغه امید نیک را آغاز کرده‌ایم.

رهبر انصار الله یمن تاکید کرد که ما ممنوعیت عبور کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی حتی از طریق اقیانوس هند در مسیر مجاور آفریقای جنوبی به سمت اراضی اشغالی را اعلام می‌کنیم.

عبدالملک الحوثی اظهار داشت که آمریکا هر کاری هم بکند، نمی‌تواند ما را از پشتیبانی ملت فلسطین در غزه بازدارد.

گفتنی است که ائتلاف متجاوز آمریکا و انگلیس تاکنون بارها در جانبداری از رژیم صهیونیستی و در پی عملیات موفق ارتش مسلح یمن ضد کشتی‌های این رژیم در دریای سرخ و تنگه باب المندب، مناطق مختلف خاک یمن را هدف تجاوزات خود قرار داده‌اند.

پیش از این نیز، ائتلاف متجاوزکارآنه آمریکا و انگلیس شامگاه دوشنبه نیز سه بار منطقه الجبانه در غرب الحدیده در ساحل غربی یمن را بمباران کرده بودند. در همین ارتباط، مرکز فرماندهی آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) با صدور بیاینه‌ای مدعی شد که آمریکا در «دفاع از خود» پنج حمله به مناطقی تحت کنترل انصارالله انجام داد. سنتکام در بیانه خود مدعی شده بود که ناوگان دریایی ارتش آمریکا با شلیک ۱۴ فروند موشک تاماهاوک جبل الصمع در غرب شهر صعده، منطقه طخیه در مدیریت مجز واقع در استان صعده، جنوب شهر ذمار، مفرق الهارونیه در شرق الصلیف در استان الحدیده، مدیریت التعزیه در استان تعز و مدیریت الصومعه در استان البیضا را مورد حمله قرار دادند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید