عیدی مدیریت شهری به پایتخت نشینان

کدخبر: ۶۳۴۸۸۴
اقتصادنیوز : معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت که غرب تهران با افتتاح ایستگاه‌های جدید مترو از بُن‌بست ترافیکی خارج می‌شود
 عیدی مدیریت شهری به پایتخت نشینان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محسن هرمزی، با اعلام اینکه خط ۶ متروی تهران با ۴۲ کیلومتر طول و ۳۲ ایستگاه (با احتساب توسعه جنوبی)، پهنه وسیعی از شمال غرب تا جنوب شرق پایتخت را در بر گرفته و به زودی با تکمیل ایستگاه‌های آن به یکی از پر مسافرترین خطوط شبکه متروی تهران تبدیل خواهد شد، اظهار داشت: روز شنبه، سه ایستگاه بهار شیراز، آیت الله کاشانی و شهدای کن به همراه ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهرزیبا و شهران در این خط به بهره‌برداری می‌رسند.

خبر مرتبط
افتتاح ۳ ایستگاه مترو در هفته آینده

اقتصادنیوز: مدیرعامل شرکت مترو تهران از افتتاح ۳ ایستگاه و ۲ ورودی جدید در خط ۶ مترو تهران، در روز شنبه ۲۶ اسفند ماه سال جاری خبر داد.

وی افزود: علاوه بر این، ایستگاه تبادلی دانشگاه تربیت مدرس که قبلاً افتتاح شده و دسترسی خط ۷ آن در اختیار مردم قرار گرفته بود، از فردا دسترسی خط ۶ آن که شامل گالری‌ها و سالن بلیت فروشی مجزا است نیز افتتاح شده و در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

هرمزی با اشاره به افتتاحیه‌های هفته آخر اسفند در شبکه حمل و نقل ریلی پایتخت، اظهار کرد: در یک سال اخیر، ۱۰ ایستگاه در خط ۶ به بهره‌برداری رسیده و به این ترتیب، تعداد ایستگاه‌های تکمیل شده خط ۶ از ۱۳ ایستگاه تا پیش از زمستان سال گذشته به ۲۳ ایستگاه در پایان زمستان سال جاری می‌رسد.

وی با بیان اینکه سال آینده نیز تلاش خواهیم کرد تا ۴ ایستگاه باقی‌مانده از بخش اصلی خط ۶ شامل ایستگاه‌های سرباز، استاد نجات‌اللهی، میدان خراسان و خیابان شهدای ۱۷ شهریور را به اتمام برسانیم، تصریح کرد: به این ترتیب، تمام ۹ایستگاه‌های خط ۶ از دولت‌آباد تا کوهسار و کن به طور پیوسته در خدمت شهروندان قرار می‌گیرد.

هرمزی در مورد افتتاح ایستگاه‌های بهار شیراز، آیت الله کاشانی و شهدای کن در خط ۶ که فردا افتتاح می‌شوند، توضیح داد: ایستگاه بهار شیراز در بخش میانی خط ۶ و ایستگاه‌های آیت الله کاشانی و شهدای کن در قطعه شمالی این خط واقع شده‌اند که با بهره‌برداری از آنها، در واقع تمام ایستگاه‌های نیمه شمالی خط ۶ تکمیل شده و مسیری پیوسته در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و همزمان، ورودی‌های جدید ایستگاه‌های شهر زیبا و شهران که سال گذشته با ساخت ورودی اول افتتاح شده بودند نیز به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با اعلام اینکه ایستگاه‌هایی که فردا افتتاح می‌شوند، عملاً غرب تهران تا حد زیادی از بُن‌بست ترافیکی خارج می‌شود به جهت اینکه محلات و خیابان‌های پُر رفت و آمدی همچون جنت‌آباد جنوبی، آیت الله کاشانی، شهید آبشناسان، شهران شمالی، کن و سازمان برنامه شمالی را تحت پوشش قرار می‌دهند، بسیار مهم و پُرمخاطب هستند، تأکید کرد: تمامی این ایستگاه‌ها به پله برقی و آسانسور مجهز بوده و برای افراد کم‌توان جسمی و حرکتی مناسب‌سازی شده‌اند.

معاون شهردار تهران در خاتمه با تأکید بر اینکه اتفاق قابل ذکر دیگر در برنامه آخر سال شبکه مترو تهران، آغاز بهره‌برداری از ایستگاه تبادلی دانشگاه تربیت مدرس در خط ۶ است که تا پیش از این، بخش مربوط به خط ۷ آن راه‌اندازی شده بود، خاطرنشان کرد: از فردا، مسافران خط ۶ می‌توانند از این ایستگاه به طور مستقل استفاده کنند.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید