دردسر کمبود بودجه برای هواپیمای انگلیس+عکس

کدخبر: ۶۳۵۱۶۱
اقتصادنیوز: هواپیمای وزیر دفاع انگلیس به دلیل کمبود دچار اختلال در سامانه‌های موقعیت‌یابی شد.
دردسر کمبود بودجه برای هواپیمای انگلیس+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه انگلیسی «آی.تی.وی نیوز» گزارش داد هواپیمای حامل «گرانت شاپس» وزیر دفاع انگلیس که هفته گذشته به مدت چندین دقیقه شاهد اختلال در سامانه‌های موقعیت‌یابی خود بود، به دلیل کمبود بودجه نظامی به تجهیزات حفاظتی لازم مجهز نبوده است.

روزنامه تایمز انگلیس در روز پنجشنبه گزارش داده بود ظاهراً روسیه سیگنال جی.پی.اس هواپیمای وزیر دفاع انگلیس را هنگام پرواز در نزدیکی کالینینگراد روسیه مختل کرده است. طبق گزارش‌ها، افراد حاضر در هواپیما به مدت ۳۰ دقیقه قادر به دسترسی به اینترنت نبودند و مسئولان پرواز ناچار شدند برای تعیین موقعیت مکانی خود از روش‌های جایگزین استفاده کنند.

62961669

شبکه خبری آی.تی.وی گزارش داد که در نتیجه سیاست «بن والاس» وزیر دفاع سابق انگلیس صرفه‌جویی در بودجه نظامی این کشور، هواپیمای وزیر دفاع به سامانه‌های حفاظتی لازم مجهز نشده است.

خبر مرتبط
کنایه انگلیسی‌ها به صدراعظم آلمان/سوراخ موش کجاست؟

اقتصادنیوز: روزنامه انگلیسی تایمز نوشت: وقتی پوتین سرفه می‌کند، شولتس بلافاصله می‌دود تا به دنبال سوراخ موش بگردد.

به گزارش روزنامه تایمز انگلیس، دولت این کشور در زمان بن والاس تصمیم گرفت سامانه‌های حفاظتی مانند پارازیت‌اندازهای ضد موشک و تجهیزات ارتباطی ضدپارازیت را روی هواپیمای وزیر دفاع نصب نکند تا هزینه‌ای معادل ۲۰۰ میلیون دلار را ذخیره کند؛ تصمیم که حالا لغو شده و قرار است این تجهیزات دوباره به هواپیماها اضافه شوند.

بااین‌حال، بن والاس روز جمعه از تصمیم خود در این باره دفاع کرد و گفت: «این هواپیماها هرگز قرار نیست به مناطق جنگی سفر کنند و اگر نیاز به انجام چنین کاری باشد، وزرا می‌توانند از هواپیماهای نظامی استفاده کنند. نسبت به جت‌های وی‌آی‌پی، بسترهای نظامی بسیار بیشتری هستند که به تجهیزات حفاظتی نیاز دارند. این اولویت‌بندی کاملاً اشتباه است».

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید