عاملان پرتاب نارنجک به سوی ماموران پلیس در چهارشنبه‌ سوری دستگیر شدند

کدخبر: ۶۳۵۴۰۷
اقتصادنیوز: رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری افرادی که اقدام به پرتاب کردن نارنجک دستی به سوی ماموران پلیس در شب چهارشنبه‌سوری کرده بودند، خبر داد.
عاملان پرتاب نارنجک به سوی ماموران پلیس در چهارشنبه‌ سوری دستگیر شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  سرهنگ علی قاسم‌پور در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ ماموران کلانتری ۱۶۱ ابوذر تهران در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در شب چهارشنبه آخر سال در خیابان مستقر بودند که ناگهان از سوی هفت نفر که سوار بر موتور سیکلت بودند مورد حمله به وسیله نارنجک‌های دست‌ساز قرار گرفتند.

خبر مرتبط
تصاویر تلخ از مجروحان چهارشنبه‌‌سوری ۱۴۰۲

اقتصادنیوز: «این گزارش تصویری شامل تصاویر دلخراش است» همه‌ساله ایرانیان شب آخرین چهارشنبه سال را با عنوان چهارشنبه سوری و با محوریت نماد آتش جشن می‌گیرند، اما در سال‌های اخیر استفاده از ترقه و مواد آتش‌زا باعث رخداد حواث ناگواری شده است./ ایسنا

وی با بیان اینکه یکی از نارنجک‌ها به کلاه ایمنی یکی از ماموران اصابت کرده و  باعث مجروحیت وی از ناحیه صورت و چشم شد، گفت: این مامور پلیس به سرعت برای مداوا به بیمارستان فارابی انتقال داده شد.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه هر هفت نفر بعد از ارتکاب این اقدام به سرعت با موتورسیکلت‌های خود از محل متواری شدند، گفت:‌ در همین راستا نیز اقدامات ماموران کلانتری ۱۶۱ ابوذر برای دستگیری این افراد آغاز شد و آنان با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی و اقدامات اطلاعاتی در نهایت هویت و مخفیگاه متهمان را در عرض کمتر از ۲۴ ساعت مورد شناسایی قرار دادند.  

خبر مرتبط
بیش از 3 هزار مصدوم در حوادث چهارشنبه سوری

به گفته رئیس سازمان اورژانس کشور تا ساعت 24 شب گذشته آمار مصدومان چهارشنبه‌سوری از ابتدای اسفندماه امسال به ۳۲۵۳ نفر رسید.

قاسم پور با بیان اینکه هر هفت متهم پس از هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوزهای لازم در عملیات‌های جداگانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفت: این افراد پس از دستگیری و انتقال به کلانتری تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود مبنی بر صدمه زدن به مامور قانون و توزیع و ساخت مواد منفجره  اعتراف کردند. همچنین مخفیگاه این افراد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن چهار و نیم کیلوگرم مواد منفجره کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه برای هر هفت متهم پرونده‌ای تشکیل شده و آنان به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شدند، گفت: پنج نفر از این متهمان با دستور قضائی روانه زندان شدند و دو نفر دیگر نیز برای تحقیقات بیشتر تحت نظر قرار گرفتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • «اقتصادنیوز» گزارش می‌دهد؛

      اقتصادنیوز: بازار طلا و سکه بعد از تعطیلات عید نوروز تحت تاثیر اخبار خاورمیانه بار دیگر نوسان هیجانی را تجربه کرد. در…

    کارگزاری مفید