افشاگری از وعده وام چندمیلیاردی اتحادیه اروپا به قاهره

کدخبر: ۶۳۵۴۱۳
اقتصادنیوز: هیات عالی‌رتبه اتحادیه اروپا ضمن وعده اعطای یک وام چندمیلیارد یورویی را به مصر ارائه کرد.
افشاگری از وعده وام چندمیلیاردی اتحادیه اروپا به قاهره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رویترز در گزارشی از رونمایی از وام چند میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به مصر در جریان دیدار «اورزولا فون در لاین» رئیس کمیسیون اروپا از این کشور خبر داد.

خبر مرتبط
افشاگری از سفر محرمانه رئیس سیا به مصر/ماجرا چه بود؟

اقتصادنیوز: یک روزنامه قطری فاش کرد که رئیس سیا به تازگی سفر مخفیانه‌ای به مصر داشته و درباره برقراری آتش‌بس موقت در غزه مذاکره کرده است.

این رسانه غربی نوشت: اتحادیه اروپا قصد دارد تا براساس توافقی که امروز امضا شد، در سه سال آینده، ۷.۴ میلیارد یورو(۸.۰۶ میلیارد دلار) به اقتصاد مصر در قالب وام و کمک های بلاعوض کمک کرده و همکاری ها با این کشور در حوزه تجارت و امنیت را ارتقا دهد.

رویترز، هدف از کمک های میلیاردی اتحادیه اروپا به مصر را جلوگیری از مهاجرت مصری ها به این اتحادیه اعلام کرد و امضای این توافق را عامل ارتقای سطح روابط دو کشور به سطح راهبردی دانست.

خبر مرتبط
ساز ناکوک مصر/ پشت پرده مخالفت قاهره با عملیات نظامی اسرائیل در رفح/ پای آمریکا در میان است!

اقتصادنیوز: در شرایط کنونی مصر با توسل به تمامی اهرم های دیپلماتیکش تلاش دارد تا مانع از حمله اسرائیل به رفح شود، این در حالی است که قاهره در میانه این تنش نقش دوگانه ای را بازی می کند.

رئیس کمیسیون اروپا امروز یکشنبه در قاهره با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر دیدار کرد. نخست وزیران بلژیک، اتریش، یونان و ایتالیا، این مقام اروپایی را در این سفر همراهی می کنند.

به گزارش ایرنا، باتوجه به نقش مصر در مذاکرات آتش بس بین مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی و حضور بیش از یک میلیون آواره فلسطینی در مرزهای این کشور، بسیاری از کارشناسان معتقدند که کمک های دولت های غربی می تواند بخشی از تلاش آنها برای جلب همکاری قاهره در پروژه اشغال غزه باشد.

دولت مصر همواره بر بی طرفی در مسائل مربوط به فلسطین و رژیم صهیونیستی تاکید کرده و با اسکان ساکنان غزه در صحرای سینای این کشور مخالفت کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید