ادعای جدید نتانیاهو درباره رفح/ظرف چند هفته وارد می‌شویم

کدخبر: ۶۳۵۴۳۱
نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شد که ارتش این رژیم ظرف چند هفته وارد رفح خواهد شد.
ادعای جدید نتانیاهو درباره رفح/ظرف چند هفته وارد می‌شویم

به گزارش ایسنا، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه خبری «سی ان ان» درخواست «چاک شومر»، رهبر اکثریت دموکرات سنای آمریکا برای برگزاری انتخابات جدید در فلسطین اشغالی را محکوم کرد و این درخواست را «کاملاً نامناسب» توصیف کرد.

خبر مرتبط
ادعای گستاخانه نتانیاهو علیه حماس

اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل گفت که باوجود فشارهای بین‌المللی، جنگ در غزه ادامه خواهد داشت.

پیشتر شومر از نتانیاهو خواسته بود انتخابات زودهنگام برگزار کند و گفته بود نتانیاهو راهش را گم کرده است.

نتانیاهو درباره این پیشنهاد شومر گفت: «ما جمهوری موز نیستیم.»

وی افزود اکثریت صهیونیست‌ها مخالف برگزاری انتخابات پارلمانی قبل از پایان جنگ غزه هستند و اگر انتخابات در زمان کنونی برگزار شود، رژیم صهیونیستی به مدت ۶ ماه فلج خواهد شد.

خبر مرتبط
این مقام اسرائیل تهدید به اخراج شد/مخمصه کابینه جنگ برای نتانیاهو

اقتصادنیوز: عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، تهدید کرده اگر نتانیاهو به عضویت کابینه جنگ این رژیم در نیاید از کابینه این رژیم خارج خواهد شد.

این در حالی است که «جو بایدن»، رئیس جمهوری ایالات متحده، سخنان روز پنجشنبه شومر را که در آن نتانیاهو را «مانعی بر سر راه صلح» دانست، تحسین کرد.

نتانیاهو انتقادهای فزاینده مسوولان ایالات متحده علیه خود در بحبوحه جنگ غزه را محکوم کرد و گفت که این فشارها «اسرائیل را از دستیابی به پیروزی کامل باز نخواهد داشت.»

در روزهای اخیر، مقامات ارشد ایالات متحده علنا نارضایتی خود را از نتانیاهو و دولت او ابراز کرده‌اند.

رئیس‌جمهوری آمریکا، نتانیاهو را به دلیل شهادت شمار زیادی از  غیرنظامیان غزه به «آسیب رساندن به اسرائیل» متهم کرده است.

نتانیاهو در این مصاحبه درباره حمله زمینی به رفح گفت اکثریت شهروندان صهیونیستی از جنگ در رفح حمایت می‌کنند و با تشکیل یک کشور فلسطینی یکجانبه مخالفند.

وی با بیان اینکه ارتش رژیم صهیونیستی ظرف چند هفته وارد رفح خواهد شد و این حمله حتمی است، گفت: اگر ما اکنون جنگ را قبل از رسیدن به تمام اهداف آن متوقف کنیم، این بدان معناست که اسرائیل در جنگ شکست خورده است و ما اجازه نخواهیم داد.

در همین زمینه، «یسرائیل کاتس»، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی آمادگی تل‌آویو را برای پرداخت بها در ازای بازگشت اسرای غزه تایید کرد و گفت بدون ورود ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه، «پیروزی حاصل نمی‌شود» و حمله به این شهر قطعی است.

روز جمعه نتانیاهو طرح ارتش رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به رفح را تصویب کرد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه با نادیده گرفتن جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه، مدعی شد این ارتش بیشترین تلاش خود را در چارچوب قوانین بین المللی انجام داده است.

نتانیاهو بار دیگر بر اهداف ادعایی خود از جنگ غزه درباره «نابودی حماس» تاکید کرد و مدعی شد: ما نمی‌توانیم حماس را در قدرت بپذیریم و برای بهبود چشم انداز صلح باید حذف شود.

وی افزود غزه نمی‌تواند تهدیدی پس از آنچه در ۷ اکتبر رخ داد، باشد.

در یکصد و شصت و سومین روز تجاوزات اشغالگران در غزه، رژیم اشغالگر کشتار جدیدی در دیرالبلح انجام داد و خانه‌ای در محله بشاره را هدف قرار داد که منجر به شهادت تعدادی شد.

وزارت بهداشت غزه گزارش داد: اشغالگران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹ کشتار در نوار غزه انجام دادند که ۹۲ شهید و ۱۳۰ زخمی بر جای گذاشت.

وزارت بهداشت غزه همچنین آماری کلی قربانیان تجاوز صهیونیست‌ها به غزه از هفتم اکتبر را ۳۱ هزار و ۶۴۵ شهید و ۷۳ هزار و ۶۷۶ مجروح اعلام کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: اردیبهشت ۱۴۰۲ و در اثر بخشنامه هیئت دولت بورس با ریزش مواجه شد و از کانال ۲.۳ میلیونی پایین رفت. امروز و…

    کارگزاری مفید