صحت انتخابات در این چهار حوزه انتخابیه تایید شد

کدخبر: ۶۳۵۴۳۹
اقتصادنیوز: رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی خبر داد که صحت انتخابات در چهار حوزه انتخابیه این استان تایید شده است.
صحت انتخابات در این چهار حوزه انتخابیه تایید شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سید محمدرضا طالبی یکشنبه، ۲۷ اسفند در نشست ستاد انتخابات استان که به ریاست استاندار برگزار شد، گفت: انتخابات در حوزه انتخابیه «بیرجند، درمیان و خوسف» به دور دوم کشیده شد که پیش‌بینی می‌شود دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت سال آینده برگزار شود. البته هنوز وزارت کشور زمان دقیق آن را اعلام نکرده است.

خبر مرتبط
صحت انتخابات در ۵۲ حوزه تایید شد

اقتصادنیوز: سخنگوی شورای نگهبان گفت: تاکنون صحت انتخابات در ۵۲ حوزه انتخابیه مورد تایید قرار گرفته است.

وی افزود: اسفند امسال دو انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز را پشت سر گذاشتیم و این رویداد در حالی رقم خورد که با شرایط نامساعد جوی چند روز قبل از انتخابات جای نگرانی برای تردد در جاده‌های روستایی وجود داشت اما با استفاده از همه ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف از جمله راهداری، نظامی، انتظامی و بخش خصوصی مسیرهای مسدود بازگشایی شد و تعداد بسیاری از شعب اخذ رأی از شب قبل در مکان موردنظر مستقر شدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: ۹۸ درصد شعب اخذ رأی استان رأس ساعت هشت صبح روز ۱۱ اسفند فعال بود که نشان ‌دهنده برنامه‌ریزی‌های دقیق و به موقع در این زمینه است.

وی با اشاره به مشارکت ۶۳.۸۸ درصدی مردم استان در انتخابات ۱۱ اسفند اظهار کرد: خراسان جنوبی رتبه دوم مشارکت مردم در سطح کشور را به دست آورده است.

طالبی گفت: آیت‌ الله رئیسی با کسب بیش از ۸۲.۵۷ درصد آرا برای سومین دوره، نماینده مردم خراسان‌ جنوبی در مجلس خبرگان رهبری شد.

وی بیان کرد: در زمینه سلامت انتخابات در هیات‌های اجرایی گزارش و شکایتی نداشتیم و تنها چند مورد به هیات‌های نظارت ارسال شده بود که مورد بررسی قرار گرفت و مشکل خاصی وجود نداشت.

رئیس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی بر آسیب‌شناسی تمامی حوزه‌های انتخابیه استان و رفع معایب احتمالی تاکید کرد تا اسناد آن در مرحله دوم انتخابات این دوره و ادوار انتخابات‌ آینده مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت ستاد امنیت انتخابات، از اعضای این ستاد در خراسان جنوبی قدردانی کرد و افزود: با تدابیری که اندیشیده شد کوچکترین معضل و مشکل امنیتی در هیچ کدام از مراحل انتخابات امسال نداشتیم.

طالبی با بیان اینکه کمیته‌های ذیل ستاد انتخابات با اقدامات به موقع توانستند زمینه را برای برگزاری انتخابات پرشور فراهم کنند، گفت: اقدام صدا و سیما در راه‌اندازی شبکه‌های انتخاباتی این استان و رسانه‌ها در پوشش اخبار و جلب مشارکت مردم به انتخابات قابل تقدیر است.

وی تاکید کرد: برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در استان، ستاد انتخابات در حوزه انتخابیه «بیرجند، درمیان و خوسف» فعال است و باید شعب اخذ رأی به لحاظ زیرساختی و نیروهای اجرایی مجدد بررسی شود و برنامه‌ریزی‌های لازم با حساسیت بیشتری صورت گیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید