فوری/ اعلام آماده باش سراسری در این استان

کدخبر: ۶۳۵۵۲۱
اقتصادنیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان از آماده‌باش همه دستگاه‌های اجرایی، امدادی و خدمات‌رسان در پی صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی برای ورود سامانه بارشی در استان خبر داد و گفت: شهروندان از تردد در محل‌های پرخطر خوددداری کنند.
فوری/ اعلام آماده باش سراسری در این استان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، عباس بابایی بر ضرورت هماهنگی کامل دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان، نیروی انتظامی و نیروهای مردمی در جهت مقابله با هرگونه حوادث احتمالی طی سه روز آینده تاکید کرد و افزود: به منظور حفظ آمادگی و استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن، فراهم کردن تجهیزات و پاسخگویی سریع به حوادث، کنترل، پایش و اقدامات پیشگیرانه از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

خبر مرتبط
اولین خبر ناراحت کننده سال 1403 اعلام شد

اقتصادنیوز: مردم ایران در بسیاری از نقاط سال را با باراش باران نو کردند اما با وجود وقوع بارش در کشور، همچنان وضعیت بارشی مطلوب ارزیابی نمی شود.

وی ادامه داد: به منظور مقابله با جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، آبگرفتگی در سطح شهرها، رعد و برق، وزش باد شدید، ریزش سنگ، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و یا هرگونه حادثه احتمالی، لازم است همه تمهیدات و آمادگی‌ها مورد توجه قرار گیرد.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی به ۱۴ استان/ برف و کولاک کشور را فرا می‌گیرد ​

اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز خبر داد و با اعلام بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور برای ۱۴ استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری زنجان گفت: طی سه روز آینده شهروندان از تردد در محل‌های پرخطر، اسکان، چادر زدن و توقف در حریم رودخانه‌ها، مکان‌های مرتفع و تپه‌ها، زیر درختان، سیم برق هوایی، لوله‌ها،فنس های فلزی و پهنه‌های آبی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

خبر مرتبط
تخلیه فوری یک روستا در کوهدشت/ علت چیست؟

بنابر اعلام هواشناسی بارش های سیل آسا تا بامداد چهارشنبه در لرستان ادامه دارد و در این خصوص هشدار سطح قرمز صادر شده است.

این مسئول همچنین بر داشتن تجهیزات لازم و ضروری سفر از جمله لوازم گرمایشی، البسه، پتو، کمک‌های اولیه، برف پاک‌کن، به همراه داشتن وسایل ارتباطی تاکید کرد.

بابایی خاطرنشان کرد: طی چند روز آینده تمهیدات لازم توسط جهادکشاورزی استان و شهرستان‌ها برای حفظ محصولات کشاورزی، کنترل دما، رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغ‌داری‌ها، دامداری‌ها و همچنین خودداری از چرای دام در مراتع و دامنه کوه‌ها به عمل آید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید