توصیه اکید به شهروندان مشهدی / از این فعالیت‌ها بپرهیزند

کدخبر: ۶۳۵۶۶۷
اقتصادنیوز: مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: جلسه کارگروه مدیریت وقوع شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان تشکیل و بر ضرورت ترک فعالیت های بدنی، ورزشی و استفاده از ماسک در هوای آلوده به گردوغبار مشهد تا ظهر فردا( سه شنبه) تاکید کرد.
توصیه اکید به شهروندان مشهدی / از این فعالیت‌ها بپرهیزند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «مهدی الله‌پور» مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی روز دوشنبه در حاشیه برگزاری جلسه این کارگروه در محل اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: نظر به اعلام اداره کل هواشناسی استان مبنی بر پایداری هوا تا پایان روز جاری و افزایش غلظت آلاینده ها، همچنین افزایش شدت وزش باد همراه با گردوخاک از سه شنبه که سبب کاهش کیفیت هوا می شود، شهروندان به توصیه های بهداشتی عمل و خودماقبتی را در دستور کار قرار دهند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس مصوبات این کارگروه تمامی فرمانداران درگیر موضوع گرد و غبار در استان با اخذ نظر اداره کل هواشناسی و دانشگاه علوم پزشکی شهرستان و هماهنگی با مدیریت بحران استانداری تصمیم های لازم را اتخاذ کنند.

خبر مرتبط
آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور / چالوس یکطرفه و برفی است

اقتصادنیوز: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور را تشریح کرد.

دبیر کارگروه مدیریت وقوع شرایط اضطرار پدیده گرد و غبار استان گفت: با عنایت به سفرهای نوروزی و ورود زائران حضرت ثامن الحجج(ع) ضروری است دانشگاه علوم پزشکی و تمامی اورژانس ها و بیمارستان ها، همچنین هلال اهمر به صورت آماده باش کامل در این ایام خدمت رسانی کنند.

وی افزود: همچنین با توجه به کاهش دید در محورهای درگیر پدیده گرد و غبار، پلیس راهور نیز با همکاری اداره کل راهداری، تمامی محورهای استان را از نظر ترافیکی مدیریت و به مسافران هشدار های لازم را اطلاع رسانی کند.

الله پور تاکید کرد: جلوگیری از تردد بیماران با زمینه‌های تنفسی و قلبی، کودکان، افراد سالخورده، مادران باردار و افراد دچار حساسیت‌های پوستی در سطح شهر توصیه می شود و می بایست این افراد فعالیت های بدنی، پیاده روی، ورزش، خرید یا پیگیری سایر امور خود را به وقت دیگری موکول کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید