سبزی پلو با ماهی شب عید میلیونی شد

کدخبر: ۶۳۵۷۵۵
هزینه تهیه سبزی پلو با ماهی در یک سالی که گذشت افزایشی نزدیک به پنجاه درصد را تجربه کرده است.
سبزی پلو با ماهی شب عید میلیونی شد

به گزارش اقصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، غذای محبوب ایرانی‌ها در شب عید از دیرباز سبزی پلو با ماهی بوده است . هر چند برخی در زمانه‎ گرانی گوشت نسخه پیچیدند که مردم ماهی بخورند اما قیمت تهیه این غذا برای خانوارهای ایرانی حتی از هزینه تهیه غذای گوشتی نیز بالاتر است.

اگر کسی شب عید سال گذشته قصد تهیه این غذا را داشت برای سه تا چهار نفر باید حدود چهارصد تا پانصد هزار تومان هزینه می‌کرد اما حالا هزینه تهیه این غذا برای سه تا چهار نفر حدود یک میلیون تومان شده است. باید در نظر داشت که در جدول زیر قیمت ماهی کیلویی محاسبه شده است اما نکته مهم اینجاست که وزن یک ماهی بالاتر از یک کیلو است و در نتیجه کسی اگر قصد خرید ماهی سفید وچک حتی در وزن ییک و نیم کیلو را هم داشته باشد باید هزینه‌ای میلیونی پرداخت کند . بهای خرید ماهی قزل‌آلا نیز با توجه به وزن ماهی بیش از پانصد هزار تومان است.

ماهی فیله سالمون اما به صورت کیلویی قابل خریداری است.

با احتساب گرانی شدید رخ داده در بازار ماهی ، برخی ممکن است از تن ماهی استفاده کنند. به این ترتیب قیمت تهیه هر پرس سبزی پلو و ماهی در کمترین حالت با تن ماهی حدود 370 تا 400 هزار تومان است .

خوراک محبوب شب عید با ماهی سفید و برنج درجه یک بیش از یک میلیون تومان است . به این ترتیب هر پرس این غذا بیش از سیصد هزار تومان هزینه دارد. در سایر ماهی‌ها نیز این نسبت با تغییرات اندکی برابر است .

جدول زیر دربردارنده قیمت سه ماهی پرطرفدار و برنج و سبزی است.

سفره شب عید میلیونی شد/ سبزی پلو با ماهی چند ؟

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۵ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید