قتل یک زن جوان در تهران برای سرقت طلاهایش

کدخبر: ۶۳۵۷۸۰
اقتصادنیوز: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از بازداشت مرد جوانی که اقدام به قتل زنی جوان و سرقت طلاهای همراه او کرده بود، خبر داد.
قتل یک زن جوان در تهران برای سرقت طلاهایش

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سردار علی‌ ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: چند هفته پیش فردی به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اعلام کرد که یکی از اقوام نزدیکش که زن جوانی است، برای مراجعه به مطب یک پزشک از خانه خارج شده اما دیگر بازنگشته است. در همین راستا نیز رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران قرار گرفت و پس از ثبت شکایت، تیمی از کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و با تحقیقات محلی پی بردند که زن جوان به مطب پزشک مراجعه نکرده است، همچنین در استعلام از سازمان پزشکی قانونی و بیمارستان‌های تهران اثری از این فرد یافت نشد.

وی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی دوربین‌های مداربسته را هدف بازبینی قرار دادند و متوجه شدند زن جوان هنگامی که پای خود را از در خانه به بیرون گذاشته سوار بر خودروی پراید سبزرنگی شده است و ماشین موردنظر به مکان نامعلومی رفته است. همین سرنخ کافی بود تا فرضیه وقوع جنایت پررنگ شود. در همین راستا نیز تیم جنایی در گام بعدی به سراغ اقدامات اطلاعاتی رفته و هویت صاحب پلاک خودروی پراید را مورد شناسایی قرار دادند که در جریان آن مشخص شد وسیله نقلیه موردنظر در آن زمان برای مسافرکشی در اختیار مرد جوانی بوده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه اقدامات اطلاعاتی نیز حاکی از آن بود که مرد جوان کارگر تأسیساتی بوده و گاهی‌ اوقات برای درآمدزایی با خودروی پراید سبزرنگ مسافرکشی می‌کرده است، گفت:‌درتحقیقات بعدی معلوم شد که این مرد از گذشته زن گمشده را می‌شناخته و با او ارتباط داشته است. بدین ترتیب کارآگاهان اقدام به هماهنگی با مقام قضایی و اخذ مجوز کرده و به سرعت مرد جوان را دستگیر و تحت تحقیقات قرار دادند.

وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم در مقر انتظامی گفت: متهم در جریان تحقیقات منکر هرگونه ارتباط با فرد گمشده بود اما پس از مواجهه با مدارک موجود داخل پرونده از یک جنایت هولناک پرده برداشت و گفت که زن جوان را از گذشته می‌شناخته است. در آن ایام شدیداً به پول نیاز داشته و روز حادثه قرار شد تا زن گمشده را به مطب پزشک ببرد اما در میان راه هنگامی که متوجه شده او طلا به‌همراه دارد برای سرقت وسوسه شده و در یک لحظه به زن جوان داخل خودرو حمله کردم و برای سرقت طلاهایش او را به قتل رسانده است.

ولی‌پور گودرزی با اشاره به ادامه اعترافات متهم گفت: متهم پس از ارتکاب جنایت جسد را داخل کیسه پلاستیک قرار داده و به روستای هیو واقع در ساوجبلاغ برده و در آنجا جسد را به آتش کشیده است. همچنین او معترف شد که از زن جوان نیز ۶ النگو و یک گردنبند طلا سرقت کرده است.

وی افزود: پس از این اعترافات هولناک‌، کارآگاهان اداره چهارم، تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی به‌همراه متهم راهی روستای موردنظر شدند و جسد سوخته زن جوان را کشف کردند.در ادامه با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی جسد مقتوله برای معاینات دقیق‌تر به پزشکی قانونی منتقل شد و متهم  نیز برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم (ویژه قتل) پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید