تیر کشورهای اروپایی به سنگ خورد/ مخالفت بورل با تحریم ایران

کدخبر: ۶۳۵۸۹۰
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تحریم ایران مخالفت کرده است.
تیر کشورهای اروپایی به سنگ خورد/ مخالفت بورل با تحریم ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت که فرانسه، آلمان و هلند و پنج کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا، ماه گذشته در نامه‌ای به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل خواستار تحریم ایران به دلیل آن‌چه که ارسال تسلیحات به متحدانش در منطقه غرب آسیا خواندند، شدند اما بورل با درخواست آن‌ها مخالفت کرد.

وال استریت ژورنال که می‌گوید به نامه‌ این کشورهای اروپایی دست یافته است، گزارش کرد گروهی از کشورهای اروپایی مدعی شده‌اند که اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را وضع کند تا به آن‌ها اجازه دهد تا ایران را که گروههای مقاومت را مورد حمایت قرار می‌دهد، هدف قرار دهند. بورل در پاسخ به آن‌ها تأکید کرده است: «الان چنین کاری را نکنید».یکی از مقام‌های دولت بایدن نیز می‌گوید که به اتحادیه اروپا گفته‌اند که از افزایش فشار به تهران از طریق تحریم حمایت می‌کنند.

خبر مرتبط
اتهام زنی واشنگتن علیه ایران درباره حمله به منابع آب آمریکا

اقتصادنیوز: مشاور امنیت ملی آمریکا با این عنوان که «سیستم‌های آب آشامیدنی هدفی جذاب برای هکرهاست» در ادعایی متوهمانه ایران را به طرح‌ریزی برای حمله به منابع آب آشامیدنی امریکا متهم کرد.

این اولین بار نیست که غرب مدعی است که ایران با ارسال تسلیحات به منطقه و روسیه به تنش‌ها دامن می‌زند و این در شرایطی است که از زمان آغاز جنگ اوکراین و غزه، کشورهای غربی به خصوص ایالات متحده با ارسال تسلیحات به تل‌آویو و اوکراین، مانع از توقف این جنگ‌ها شده است.تکاپو برای تحریم ایران در اتحادیه اروپا در شرایطی است که طبق گزارش وال استریت ژورنال، مقام‌های غربی خود اعتراف کرده‌اند که شواهدی در اختیار ندارند که نشان دهد که تهران به روسیه موشک ارسال کرده است.

بورل در پاسخ به هشت کشور عضو اتحادیه اروپا گفته است که تحریم ایران، تلاش‌های دیگر اتحادیه اروپا در زمینه برنامه هسته‌ای ایران را تضعیف می‌کند و «پیامدهای ناخواسته بالقوه‌ای دارد» و علاوه بر تضعیف دیپلماسی در قبال ایران، تنش‌های منطقه‌ای را نیز ممکن است تشدید کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید