پیشرفت گسترده موشک‌های مافوق صوت در کره شمالی

کدخبر: ۶۳۵۸۹۴
اقتصاد نیوز:کیم جونگ اون بر آزمایش موفقیت آمیز یک موتور سوخت جامد برای «موشک جدید مافوق صوت میان برد» نظارت داشته است.
پیشرفت گسترده موشک‌های مافوق صوت در کره شمالی

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا،پس از موشک‌های بالستیک روز دوشنبه و پرتاب‌های موشک «بسیار بزرگ» در روز سه‌شنبه، کیم جون اون به آزمایش‌های نظامی خود در این چهارشنبه ادامه می‌دهد.

به نوشته فیگارو، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: رهبر کره شمالی بر آزمایش موفقیت آمیز موتور سوخت جامد برای نوع جدید موشک مافوق صوت میان برد نظارت داشت. این آزمایش روز سه‌شنبه توسط سازمان موشکی کره شمالی در سایت پرتاب ماهواره «سوها» در شمال غرب این کشور انجام شد.

این خبرگزاری همچنین عنوان کرد: ارزش استراتژیک این سیستم تسلیحاتی در سطح نظامی به اندازه موشک‌های بالستیک قاره‌پیما مهم است. رهبر کره شمالی همچنین بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت که این آزمایش «جدول زمانی تکمیل» سامانه موشکی جدید را تأیید کرده است.

در پایان سال ۲۰۲۳، پیونگ یانگ اعلام کرد که یک سری آزمایشات زمینی کلاس جدیدی از موتور سوخت جامد را برای تجهیز موشک های بالستیک میان برد خود انجام داده است.

موشک‌های مافوق صوت با سرعت حداقل ۵ ماخ یا بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند. آنها می‌توانند در هوا مانور دهند که ردیابی و رهگیری آنها را دشوارتر می‌کند. بسته به مدل، آنها می‌توانند کلاهک‌های معمولی یا هسته‌ای را حمل کنند.

به گفته کارشناسان، موشک‌هایی که از این نوع سوخت (جامد) استفاده می‌کنند، در مقایسه با موشک‌های دارای سوخت مایع، مانورپذیرتر و ایمن‌تر هستند. در موشک‌های سوخت جامد، نیازی به سوخت‌گیری کامل قبل از پرتاب نیست، که استقرار آنها را سریع‌تر می‌کند و بنابراین شناسایی و انهدام آنها توسط دشمن احتمالی را پیچیده‌تر می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید