واژگونی شناور تجاری در خلیج فارس/ حادثه دیدگان نجات یافتند؟

کدخبر: ۶۳۵۹۰۲
اقتصاد نیوز :فرماندار شهرستان از واژگونی یک فروند شناور حامل کالای تجاری در خلیج‌فارس حوالی بندر بردخون خیر داد و اعلام کرد با کمک یک فروند لنج صیادی و شناور امدادی ناجی ۶ ملوان آن نجات پیدا کردند.
واژگونی شناور تجاری در خلیج فارس/ حادثه دیدگان نجات یافتند؟

 

به گزارش لقتصاد نیوز به نقل از تسنیم ،یونس باربرز در بندر دیر با اشاره به غرق شدن یک لنج باری در خلیج فارس اظهار داشت: این شناور حامل کالای تجاری که از دبی عازم آبادان در استان خوزستان بود، بامداد امروز در خلیج فارس حوالی" بندر بردخون " در  آب‌های شهرستان دیر غرق شد.

وی اضافه کرد: این شناور باری دارای 6 ملوان بود که توسط یک لنج صیادی و کشتی ناجی اداره بندر و دریانوردی استان بوشهر نجات یافتند و همگی سالم هستند.

فرماندار دیر ادامه داد: علت این حادثه ، طوفانی بودن دریا و افزایش ارتفاع موج دریا و نفوذ آب دریا در بدنه شناور بوده که منجر به غرق شدن آن شد.

بندر دیر در 180 کیلومتری جنوب بوشهر و در کنار دریای نیلگون خلیج فارس قرار دارد.

خلیج فارس مواج شد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به موج بودن خلیج‌فارس خاطرنشان کرد: تا اواخر وقت پنجشنبه دوم فروردین، با وزش بادهای شمالی، خلیج فارس و سواحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر مواج خواهند بود.

فرج‌الله شکوهی‌پور اضافه کرد: روز جمعه پس فردا با نفوذ سامانه بارشی جدیدی به استان، در برخی از نقاط به‌ویژه مناطق جنوبی، وقوع بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران، رعدوبرق و وزش تند باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود و به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس و سواحل و فراساحل شمالی و جنوبی استان بوشهر مواج و متلاطم خواهند بود.

وی اکنون آسمان استان بوشهر را صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی دانست و تصریح کرد: جهت وزش باد در استان بوشهر شمال غربی تا شمالی با سرعت 8 تا 30 گاهی تا 36 کیلومتر در ساعت و از بعدازظهر به‌تدریج در مناطق مرکزی و جنوبی 16 تا 44 گاهی بیش از 50 کیلومتر در ساعت است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ارتفاع موج در خلیج‌فارس را 60 تا 120 سانتیمتر دانست و اضافه کرد: ارتفاع موج دریا در مناطق مرکزی 90 تا 150 و در مناطق جنوبی استان بوشهر 120 تا 210 سانتیمتر است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید