بمباران مواضع پ ک ک در شمال عراق /وزارت دفاع ترکیه اطلاعیه صادر کرد

کدخبر: ۶۳۵۹۲۳
اقتصادنیوز: در پی کشته و مجروح شدن ۵ نظامی ترکیه در شمال عراق توسط عناصر پ ک ک، جنگنده‌های ترکیه مواضع این گروهک تجزیه طلب در شمال عراق را بمباران کردند.
بمباران مواضع پ ک ک در شمال عراق /وزارت دفاع ترکیه اطلاعیه صادر کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان وزارت دفاع ملی ترکیه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد جنگنده‌های ترکیه در شامگاه ۱۹ مارس (۲۹ اسفند) ۲۷ هدف متعلق به گروهک تروریستی تجزیه طلب پ ک ک در مناطق متینا، زاپ، هاکورک، گارا و قندیل در شمال عراق را نابود کردند.

بنا بر اطلاعیه فوق این عملیات هوایی به تلافی کشته و مجروح شدن ۵ نظامی ترکیه در شمال عراق توسط نیرو‌های پ ک ک صورت گرفته است.

گفتنی است در حمله دیروز اعضای پ ک ک به یک یگان ترکیه در منطقه عملیاتی پنجه قفل در شمال عراق یک نظامی این کشور کشته و ۴ نظامی دیگر زخمی شدند.

همچنین در اثر تبادل آتش میان طرفین ۶ عنصر گروهک تجزیه طلب پ ک ک کشته شدند.

در اطلاعیه وزارت دفاع ملی ترکیه آمده عملیات هوائی صورت گرفته به شمال عراق در چارچوب ماده ۵۱ سازمان ملل و بر اساس حق دفاع مشروع صورت گرفته و در آن به غیرنظامیان، آثار باستانی و فرهنگی آسیبی وارد نشده است.

گفتنی است عملیات کماندو‌های ترکیه با نام"پنجه قفل" در ارتفاعات آواشین- باسیان، زاپ و متینا از توابع دو استان دهوک و کرکوک عراق از فروردین ماه سال ۱۴۰۱ ادامه دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید