قدردانی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی از رئیسی

کدخبر: ۶۳۶۱۹۰
اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه گفت: تحولات شش ماه اخیر غزه، ماهیت ضدبشری صهیونیست ها را به خوبی به نمایش گذاشت و جهان به روشنی فهمید که دفاع از حقوق بشر و حقوق زنان و کودکان بازیچه سیاسی غرب است.
قدردانی دبیرکل جنبش جهاد اسلامی از رئیسی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در یک گفت‌وگوی تلفنی، آخرین تحولات میدانی وسیاسی فلسطین و غزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در این گفت‌وگو، ضمن ابلاغ‌ سلام‌های گرم‌ خود به امام خامنه ای و رییس جمهوری اسلامی ایران و تبریک سال جدید و ماه مبارک رمضان به دولت و ملت ایران، آخرین وضعیت تحولات سیاسی و میدانی در فلسطین و غزه را تشریح کرد.

خبر مرتبط
امیرعبداللهیان: نتانیاهو به پایان خط رسیده و برای بقا دست و پا می‌زند

اقتصادنیوز: حسین امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با اسماعل هنیه عنوان کرد: برای جهان قابل درک است که نتانیاهو به پایان خط رسیده است و صرفا برای بقای خود دست و پا می‌زند.

زیاد نخاله قدرت و توان و روحیه برتر مقاومت را پس از گذشت حدود شش ماه از تهاجم رژیم صهیونیستی به غزه عالی توصیف کرد و از تلاش‌ها و اقدامات دیپلماتیک منطقه‌ای و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تلاش های دکتر رییسی در حمایت از مردم و مقاومت فلسطین تقدیر کرد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، وحدت و انسجام میدانی میان گروه‌های مقاومت فلسطینی را رمز موفقیت و پیروزی ملت فلسطین در برابر ماشین کشتار دشمن صهیونیستی دانست و تاکید کرد؛ هماهنگی میان گروه‌های فلسطینی بویژه میان حماس و جهاد اسلامی در حمایت از اهداف ملی فلسطینی در مذاکرات سیاسی نیز نمود بارزی دارد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگو ایستادگی تاریخی مردم و مقاومت فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی را مورد تجلیل قرار داد و زیاد نخاله را در جریان آخرین رایزنی‌ها و تحرکات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در خمایت فلسطین قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین بر ضرورت اقدام فوری نهادهای مسوول بین‌المللی در توقف کشتار مردم بی‌پناه و زنان و کودکان غزه و کرانه باختری و ارسال فوری و بدون محدودیت کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی برای کلیه ساکنان غزه در همه مناطق تاکید کرد.

امیر عبداللهیان افزود: تحولات شش ماه اخیر غزه، ماهیت ضدبشری صهیونیست ها و حمایت کاخ سفید از نسل کشی را برای نسل جوان و مردم جهان به خوبی به نمایش گذاشت و جهان به روشنی فهمید که دفاع از حقوق بشر و حقوق زنان و کودکان بازیچه سیاسی غرب است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید