خطر بزرگ اسرائیل را تهدید می‌کند/ واشنگتن به نتانیاهو هشدار داد

کدخبر: ۶۳۶۲۰۲
اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا به سران رژیم صهیونیستی گفته باید «برنامه‌ای منسجم» در غزه داشته باشند وگرنه با فاجعه روبرو خواهند شد.
خطر بزرگ اسرائیل را تهدید می‌کند/ واشنگتن به نتانیاهو هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا که روز جمعه به تل‌آویو سفر کرده است، به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و کابینه جنگ او هشدار داده امنیت و جایگاه اسرائیل در جهان در خطر است.

طبق روایت وبگاه آکسیوس، یک منبع آگاه از نشست می‌گوید بلینکن به سران رژیم صهیونیستی هشدار داده که «ممکن است خطر را زمانی متوجه شوید که خیلی دیر شده باشد».

خبر مرتبط
نتانیاهو به سیم آخر زد/ ورود به رفح تنها راه شکست دادن حماس است

اقتصادنیوز: نخست وزیر اسرائیل گفت: هیچ راهی برای شکست دادن حماس بدون ورود به رفح و حذف بقیه‌ تیپ‌های مقاومت در آنجا وجود ندارد.

«باراک راوید» خبرنگار اسرائیلی آکسیوس می‌نویسد هشدار بلینکن منعکس‌کننده نگرانی فزاینده در دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکاست مبنی بر اینکه راهبرد رژیم صهیونیستی در غزه و یا فقدان راهبرد، می‌تواند منجر به اشغالی دائمی و یا ناآرامی در این منطقه شود.

بلینکن همچنین به نتانیاهو و کابینه جنگ گفته او به‌عنوان یک دوست به سرزمین‌های اشغالی آمده، درحالی‌که پنج ماه گذشته را به دفاع از اسرائیل در سرتاسر جهان پرداخته است.

وزیر خارجه آمریکا با این حال به آن‌ها هشدار داده با خط مشی فعلی و بدون یک برنامه شفاف برای روز پس از جنگ، «اسرائیل با ناآرامی و شورش‌های بزرگی مواجه می‌شود که نمی‌تواند آن‌را کنترل کند».

منبع آگاه آکسیوس می‌گوید بلینکن به نتانیاهو هشدار داده است: «شما به یک برنامه منسجم نیاز دارید وگرنه در غزه گیر خواهید کرد».

دیپلمات ارشد آمریکا همچنین گفته با خط مشی فعلی، یا غزه همچنان در کنترل حماس باقی می‌ماند و یا هرج‌ومرج اتفاق خواهد افتاد که «تنها موقعیت‌هایی برای تروریسم بیشتر ایجاد می‌کند».

[هشدار بلینکن به نتانیاهو؛ «در غزه گیر می‌کنید»]

نتانیاهو اما پس از صحبت‌های بلینکن گفته است: «دستان ما برای دهه‌ها پُر خواهد بود».

او همچنین گفته از حمایت‌های آمریکا از اسرائیل پس از عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر قدردان است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفته به بلینکن تصریح کرده هیچ راهی برای شکست دادن حماس بدون ورود به رفح و حذف بقیه‌ تیپ‌های القسام در آنجا وجود ندارد.

پیش از این، نشریه پالتیکو نوشته بود مقامات ارشد آمریکایی به طور خصوصی به همتایان صهیونیستی خود گفته‌اند که دولت بایدن به‌جای جنگی همه‌جانبه، می‌تواند از طرحی که «بیشتر شبیه به عملیات ضدتروریسم» است و مقامات ارشد جنبش حماس را در رفح هدف قرار می‌دهد، حمایت کند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی