تعداد جان باختگان حادثه تروریستی مسکو افزایش یافت

کدخبر: ۶۳۶۲۶۰
اقتصادنیوز: منابع روسی بامداد شنبه اعلام کردند که در پی حادثه تروریستی مسکو تاکنون بیش از ۶۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.
تعداد جان باختگان حادثه تروریستی مسکو افزایش یافت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه، در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد که پس از حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس، ۱۱۵ نفر در بیمارستان بستری شدند که ۵ نفر از آنها کودک بودند و بیش از ۳۰ نفر به صورت سرپایی مداوا شدند.

خبر مرتبط
واکنش گوترش به حادثه تروریستی مسکو

اقتصادنیوز: دبیرکل سازمان ملل حمله تروریستی در یک سالن کنسرت در نزدیکی مسکو در روسیه را به شدت محکوم کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۰ نفر در نتیجه این حمله تروریستی جان خود را از دست داده‌اند، افزود: وضعیت ۶۰ نفر از مجروحان این حادثه تروریستی وخیم است.

در پی حمله حداقل سه نفر با لباس شبه نظامی به طبقه همکف یک تالار کنسرت در شهر کروکوس در نزدیکی مسکو و تیراندازی با سلاح‌های خودکار به سمت حاضرین در این تالار و پرتاب نارنجک، بیش از ۴۰ نفر کشته و ۱۴۰ نفر مجروح شدند.

یک شاهد عینی در گفت وگو با اسپوتنیک اعلام کرد که که پس از شلیک گلوله‌ها از سوی افرادی با لباس شبه نظامی و پرتاب نارنجک از سوی آنها، آتش سوزی در سالن کنسرت شهر کروکوس آغاز شد.

به گفته این شاهد عینی، سپس افراد حاضر در سالن برای فرار از تیراندازی ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آنجا دراز کشیدند و پس از آن شروع به خزیدن کردند که بسیاری از آنها موفق شدند از سالن خارج شوند اما حدقل یکصد نفر در سالن محبوس شده‌اند.

وزارت بهداشت منطقه مسکو نیز به اسپوتنیک گفت که در حال حاضر بیش از ۵۰ تیم آمبولانس به منطقه حادثه برای ارائه خدمات پزشکی به همه نیازمندان اعزام شده‌اند.

وزارت شرایط اضطراری مسکو نیز با اعلام اینکه کار برای نجات افراد از پشت بام ساختمان با استفاده از مکانیزم‌های بالابر در حال انجام است، گفت: تاکنون حدود یکصد نفر توسط آتش نشانان از کروکوس خارج شدند.

همچنین اف اس بی (سازمان امنیت فدرال روسیه) نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که سازمان‌های ویژه اجرای قانون، تمام اقدامات لازم را در رابطه با آنچه در سالن کنسرت کروکوس رخ داد، انجام می‌دهند.

کمیسر حقوق بشر در فدراسیون روسیه نیز جمعه شب با انتشار بیانیه‌ای آنچه در سالن کنسرت کروکوس اتفاق افتاد را یک حمله تروریستی خواند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید