ادعای سنتکام درباره حمله جدید به یمن

کدخبر: ۶۳۶۲۸۱
اقتصادنیوز: سنتکام ادعا کرد نیروهای وابسته به آن حملات پدافندی را علیه سه تاسیسات زیر زمینی متعلق به ارتش یمن ترتیب دادند.
ادعای سنتکام درباره حمله جدید به یمن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) مدعی شد: این حملات امکانات و توانمندی‌هایی را هدف گرفته است که حوثی‌ها (انصارالله) برای تهدید و حمله به کشتی‌های دریایی و کشتی‌های تجاری در منطقه استفاده می‌کردند.

خبر مرتبط
حمله هوایی جدید انگلیس و آمریکا به یمن

اقتصادنیوز: آمریکا و انگلیس مناطقی در صنعا، پایتخت یمن و استان ساحلی حدیده را هدف قرار دادند.

این منبع اعلام کرد تاسیسات انبار و ذخیره‌سازی سلاح تهدیدی برای نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف و همچنین کشتی‌های تجاری در منطقه بودند.

ادعای ارتش آمریکا درباره حمله ارتش یمن به کشتی‌های تجاری در منطقه در حالی مطرح می‌شود که انصارالله بارها اعلام کرده است که حملات آن تنها کشتی‌های رژیم صهیونیستی یا کشتی‌هایی را که عازم اراضی اشغالی هستند هدف قرار می‌دهد و این حملات تا توقف حملات رژیم صهیونیستی علیه غزه و برقراری آتش‌بس ادامه خواهد داشت.

بنا بر اعلام وبگاه صدی البلد، فرماندهی مرکزی آمریکا همچنین با انتشار بیانیه‌ای از طریق پلتفرم ایکس مدعی شد نیروهای ارتش آمریکا در مقابله با چهار فروند پهپاد متعلق به ارتش یمن توانستند آنها را منهدم کنند. 

فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه این بیانیه مدعی شد: «حوثی‌ها چهار موشک بالستیک ضد کشتی شلیک کردند، اما هیچ خسارتی در این زمینه گزارش نشده است.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی