ادعای تازه درباره حادثه تروریستی مسکو/ بیانیه منسوب به داعش جعلی است

کدخبر: ۶۳۶۲۹۸
اقتصادنیوز: روسیا الیوم صحت‌وسقم بیانیه منتشر شده از سوی رسانه‌ها که مدعی دست داشتن داعش در حمله تروریستی مسکو است، را زیر سوال برد.
ادعای تازه درباره حادثه تروریستی مسکو/ بیانیه منسوب به داعش جعلی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز روز جمعه با انتشار خبری گزارش کرد که داعش مسؤولیت حمله به مرکز تجاری در حومه مسکو را به عهده گرفته است که این آگهی مورد تردید بسیاری از رسانه‌ها از جمله رسانه‌های روسی قرار گرفت.

خبر مرتبط
حماس حادثه تروریستی مسکو را به شدت محکوم کرد

اقتصادنیوز: حماس در بیانیه‌ای حمله تروریستی مسکو را که ده‌ها کشته و زخمی برجای گذاشت را محکوم کرد.

روسیا الیوم با اعلام این مطلب نوشت: هنگام مقایسه بیانیه داعش درباره دست داشتن در حمله اخیر در آنکارا که خبرگزاری اعماق آن را منتشر کرد با بیانیه‌ای درباره حمله به مرکز تجاری «کروکوس سیتی» در  حومه مسکو که خبرگزاری رویترز آن را منتشر کرد، در می‌یابیم که اختلافات روشنی نسبت به بیانیه‌های سابق وجود دارد؛ از جمله اینکه متن آن روی پس زمینه‌ای با کلمات درهم نوشته شده است و بر خلاف بیانیه‌های قبلی که مستقیما و بدون استناد به هیچ منبعی شروع می‌شد، عبارت «منبع امنیتی» به متن اضافه شده است.

این منبع افزود: همچنین برخلاف بیانیه‌های قبلی، تاریخ و کلمه «فوری» به آن اضافه شده است. علاوه بر این، برخلاف بیانیه‌های منتشر شده سابق از سوی داعش، نام خبرگزاری «اعماق» به زبان انگلیسی درج نشده است.

روسیا الیوم نوشت: «این تغییرات و تفاوت‌ها از نگاه فعالان و وبلاگ‌نویسان روسی دور نمانده است و آنها ساده‌ترین جزئیات را بررسی کرده و بیانیه‌های قبلی را با بیانیه‌ منتشر شده از سوی رسانه‌های بین‌المللی مقایسه کردند.»

این منبع تصریح کرد: کانال‌های تلگرامی اعلام کردند که این بیانیه جعلی است و ما تایید می‌کنیم که این فرمت برای اخبار داعش سال‌ها است که استفاده نشده است.

کمیته تحقیقاتی روسیه در پیام‌رسان تلگرام از افزایش قربانیان حمله تروریستی به تالار کنسرت کروکوس در مسکو، پایتخت روسیه خبر داد.

بنا بر این گزارش، آمار تلفات حمله تروریستی در مسکو دستکم به ۹۳ کشته و ۱۴۶ زخمی رسید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید