سردار آزمون نقطه قوت تیم ملی است

کدخبر: ۶۳۶۳۴۶
اقتصادنیوز: محسن گروسی، پیشکسوت فوتبال سردار آزمون را نقطه قوت تیم ملی دانست.
سردار آزمون نقطه قوت تیم ملی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پیشکسوت فوتبال با بیان اینکه سردار آزمون نقطه قوت تیم ملی است، گفت: نبود سردار آزمون قطعا تاثیر منفی روی عملکرد تیم ملی خواهد داشت. امیدوارم هر کسی که جایگزینش می‌شود تا حد امکان جای خالی او را پر کند.

محسن گروسی درباره عملکرد تیم ملی ایران برابر ترکمنستان در سومین بازی‌اش در مرحله مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: ترکمنستان از نظر سطح فوتبال جزو تیم‌های درجه ۳ آسیاست و چنین نتیجه‌ای قابل پیش‌بینی بود. البته عیار تیم ملی با چنین بازی‌هایی مشخص نمی‌شود و تنها فرصت خوبی برای ارزیابی جوانان برای بازی‌های مهم‌تر بود.

او گفت: حضور بازیکنان جوان در این بازی شرایطی را فراهم کرد تا با کسب تجربه کافی خود را برای بازی‌های بعد آماده کنند. هر چند ترکمنستان از نظر فنی بسیار پایین بود و تاکتیک خاصی نداشت. البته از تیم ما با داشتن این همه مهره انتظار می‌رفت که گل‌های بیشتری را وارد دروازه حریف کند. وقتی ایران در جام ملت‌ها ژاپن را شکست می‌دهد ترکمنستان دیگر برایش تیمی نبود که نتواند آن را به‌راحتی ببرد.

خبر مرتبط
شادی ناکام در مقابل تیم ترکمنستان/ مصدومیت سردار آزمون جدی شد؟+فیلم

اقتصاد نیوز:مربی تیم ملی فوتبال ایران گفت که سردار آزمون از ناحیه همسترینگ دچار آسیب دیدگی شده است.

مهاجم سال‌های دور استقلال و پاس تهران تصریح کرد: این بازی شرایطی را برای جوانان ایجاد کرد تا بدون دغدغه و استرس در تیم ملی بازی کنند و استعداد و توانایی خود را نشان دهند و برای بازی‌های مهم‌تر و سخت تر آماده شوند.

گروسی درباره نقاط ضعف تیم ملی در بازی برابر ترکمنستان گفت: اینکه بخواهیم بگوییم تیم ما برابر ترکمنستان هیچ ضعف فنی نداشت، درست نیست. ما هنوز هم در فاز دفاعی مشکل داریم و لازم است این ضعف برطرف شود تا در بازی‌های مهم‌تر دچار مشکل نشویم. قبل از جام ملت‌ها نیز ضعف دفاعی ایران به دلیل بازی با تیم‌های سطح پایین مشخص نبود اما هنگام بازی با تیم‌های مطرح آسیا ضعف دفاعی ایران کاملا مشهود بود و عیار تیم ملی مشخص شد. در بازی با ترکمنستان نیز همین شرایط برای تیم ایران وجود داشت و نباید با زدن پنج گل مغرور شویم که هیچ ضعفی نداریم.

او با بیان اینکه ترکمنستان عیار دفاعی ما را مشخص نمی‌کند، تصریح کرد: زمانی می‌توانیم بگوییم تیم ملی از نظر فنی هیچ مشکلی ندارد و در تمام پست‌ها شرایط راضی‌کننده است که با تیم‌های مطرح و قدرتمند بازی کنیم نه با تیم درجه ۳ آسیا.

این پیشکسوت فوتبال در پایان در پاسخ به این سوال که نبود سردار آزمون چه تاثیری می‌تواند روی عملکرد تیم ایران داشته باشد، اظهار کرد: بدون شک بی‌تاثیر نیست. ما بازیکنان خیلی خوبی داریم که می‌توانند نه به صورت صد درصد بلکه تا حد امکان جایگزین خوبی برای آزمون باشند. سردار آزمون نقطه قوت بالایی برای تیم ملی است و نبودش تاثیر منفی روی عملکرد تیم ملی خواهد داشت. امیدوارم هر کسی که جایگزینش می‌شود بتواند جای خالی او را پر کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید