هشدار رئیس پلیس فتا درباره پیامک‌های جعلی

کدخبر: ۶۳۶۳۵۹
اقتصادنیوز: رئیس پلیس فتا لرستان گفت: نهادهای دولتی از طریق شبکه‌های اجتماعی لینک ارسال نمی‌کنند مردم مواظب شیادان باشند.
هشدار رئیس پلیس فتا درباره پیامک‌های جعلی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «سرگرد حسین سپه‌وند» رئیس پلیس فتا لرستان امروز چهارم فروردین ماه بااشاره به شگردهای جدید کلاهبرداران در فضای مجازی، اظهار کرد: در روزهای گذشته شاهد مراجعه قربانیان زیادی با داشتن مرجوعه قضایی به پلیس فتا هستیم که مورد هدف مجرمان اینترنتی قرار گرفته‌اند.

وی بیان کرد: با توجه به تعطیلات ایام نوروز، شیادان فضای مجازی با شگردهای مختلف از جمله ارسال لینک آلوده به بهانه سهام عدالت، اینترنت رایگان و شکایت ثبت شده علیه آنها در سامانه قوه قضایی، قربانیان خود را پیدا می‌کنند و آنها را به سایت‌های جعلی هدایت و حساب آنها را خالی می‌کنند.

خبر مرتبط
دستگیری یک نفر قاتل فراری در قم

اقتصادنیوز: جانشین فرماندهی انتظامی استان قم از دستگیری یک نفر قاتل فراری در سطح استان خبر داد.

رئیس پلیس فتا لرستان با اشاره به عدم کلیک بر روی لینک‌های ارسالی در شبکه‌های مجازی گفت: هیچ کدام از سازمان‌ها و نهادهای دولتی درخواست‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی ارسال نمی‌کنند، لذا برای ثبت نام و پیگیری امورات مربوطه حتمأ به سامانه‌های مجاز که از منابع رسمی اعلام شده است مراجعه نمایید تا قربانی سوء استفاده این مجرمان قرار نگیرید.

سپه‌وند گفت: در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان پلیس فتا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ تماس گرفته و موارد کلاهبرداری و مشکوک را با ما در میان بگذارید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید