سازمان هواشناسی هشدار داد/ از رودخانه ها فاصله بگیرید

کدخبر: ۶۳۶۴۷۶
اقتصادنیوز: سازمان هواشناسی کشور هشدار داد: به دلیل شدت بارش‌ها و امکان سیل و طغیان رودخانه‌ها و سقوط بهمن در مناطق سردسیر و کوهستانی، هموطنان از حاشیه رودخانه ها، مسیل‌ها فاصله بگیرند و از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند.
سازمان هواشناسی هشدار داد/ از رودخانه ها فاصله بگیرید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، بنابرگزارش سازمان هواشناسی کشور، امروز سامانه بارشی از مناطق جنوبی وارد کشور شد و استان‌های هرمزگان، بوشهر و فارس تحت تاثیر این سامانه قرار گرفته است.

همچنین امروز - یکشنبه جنوب غرب، غرب، شمال غرب، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس و البرز غربی بارش دارند، ضمن اینکه بخش‌هایی از استان‌های ساحلی خزر و جنوب شرق نیز بارش خواهند داشت.

بارش‌ها همراه با رعد و برق وزش باد شدید موقتی خواهد بود در برخی نقاط سبب خیزش گردو خاک خواهد شد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می‌شود.

شدت بارش‌ها امروز به استان‌های خوزستان، فارس، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، غرب استان‌های کردستان و کرمانشاه و جنوب استان‌های آذربایجان شرقی و غربی مربوط می‌شود.

خبر مرتبط
هواشناسی خبر داد/ ورود سامانه بارشی به کشور+ فیلم

اقتصادنیوز: سامانه بارشی از جنوب غربی وارد کشور می شود.روز دوشبنه فعالیت این سامانه بارشی تقویت می‌شود علاوه براین مناطقی که گفته شد در شمال شرق و شرق کشور و مرکز بارندگی خواهند داشت.

شدت بارش‌ها روز دوشنبه مربوط به شمال شرق خوزستان، نیمه شرقی لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان و نیمه جنوبی استان‌های همدان و مرکزی بارش‌ها قابل توجه خواهد بود.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی برای مسافران/بارش باران در این 4 استان

اقتصادنیوز: کارشناس مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نسبت به وقوع کولاک در محورهای شمالی و غربی کشور هشدار داد.احتمال وقوع خسارت به چادر‌های مسافرتی و صنعت کشاورزی

روز دوشنبه با شدت بارش‌ها در استان‌های مرکزی، قم، البرز، تهران و نیمه جنوبی همدان و لرستان، خوزستان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس مخاطراتی را به همراه خواهد داشت از جمله بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب ها، آب گرفتگی معابر عمومی، همینطور در مناطق سردسیر و کوهستانی باعث کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، کولاک و برف و احتمال سقوط بهمن در دامنه‌های برفی وجود دارد.

همچنین وقوع صاعقه، ریزش سنگ در مناطق کوهستانی و خسارت به چادر‌های مسافرتی و صنعت کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور توصیه کرد: هموطنان به هنگام سفر با خودرو علاوه بر به همراه داشتن تجهیزات لازم و سوخت کافی، از توقف در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل ها، فعالیت‌های کوهنوردی، چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مرتفع خودداری کنند.

ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور

روز سه شنبه این بارش‌ها به شرق و شمال شرق کشور به شکل پراکنده محدود خواهد شد و به فعالیت خود پایان خواهد داد، اما از اواخر وقت روز سه شنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد می‌شود و طی روز چهارشبه شمال غرب، استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز در برمی گیرد.

امروز در جنوب غرب و غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور و روز دوشنبه بخش‌های مرکزی و شمال شرق کشور وزش باد شدید خواهد بود و که این شرایط با عث ایجاد گرد و خاک در برخی مناطق خواهد شد.

روز دوشنبه آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و مناطق غربی دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاظم خواهد بود یعنی مناطق ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان هشدار نارنجی دریافت کرده اند، زیرا افزایش ارتفاع موج را خواهند داشت و هموطنان و گردشگران نوروزی به این موضوع دقت و توجه داشته باشن.

امروز بیشینه هوای تهران ۲۳ درجه بالای صفر پیش بینی شده و کمینه هوا تهران به ۱۱ درجه بالای صفر رسید و فردا به ۱۲ تا ۱۳ درجه بالای صفر می‌رسد.

تهران از لحاظ شرایط جوی دارای آسمانی صاف تا قسمتی ابری و افزایش دما را در برخی ساعات خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی