نخستین واکنش کامالا هریس به ادعای دخالت اوکراین در حمله تروریستی مسکو

کدخبر: ۶۳۶۵۵۹
اقتصادنیوز: معاون رئیس‌جمهور آمریکا اظهارات ولادیمیر پوتین مبنی بر دست داشتن اوکراین در حمله روز جمعه به سالن کنسرت کروکوس را رد کرد.
نخستین واکنش کامالا هریس به ادعای دخالت اوکراین در حمله تروریستی مسکو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هریس در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی براینکه آیا واشنگتن شواهدی در دست دارد که اتهامات پوتین علیه اوکراین در رابطه با حمله تروریستی به سالن کنسرت کروکوس را تائید کند، گفت: آمریکا شواهدی در این باره در دست ندارد.

معاون رئیس جمهور آمریکا در ادامه با بیان اینکه آنچه در روسیه اتفاق افتاد یک اقدام تروریستی بود، افزود: بدیهی است با توجه به تعداد افرادی که در این حادثه تروریستی جان خود را از دست دادند ما با یک تراژدی روبه‌رو هستیم و همه ما باید به خانواده‌های قربانیان این حادثه تروریستی تسلیت بگوئیم.

خبر مرتبط
این کشور اروپایی سفیر روسیه را احضار کرد

اقتصادنیوز: لهستان از احضار سفیر روسیه در ورشو خبر داده است.

هریس در ادامه با تاکید بر اینکه در ححال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر دخالت اوکراین در این حادثه وجود ندارد، یادآور شد: آنچه که ما می‌دانیم این است که داعش مسئول این حادثه است.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرده است که تاکنون یازده نفر در ارتباط با این حمله تروریستی از جمله چهار نفر که مستقیماً در آن نقش داشتند، دستگیر شده‌اند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه پیشتر با بیان اینکه هر چهار نفری که مستقیماً در این حمله تروریستی دخالت داشتند، در راه اوکراین دستگیر شده‌اند، گفت: آنها هنگام دستگیری در حال حرکت به سمت روزنه فراری بودند که در خاک اوکراین برای آنها آماده شده بود.

در همین حال مقام‌ها اوکراین، جایی که روسیه دو سال پیش عملیات نظامی ویژه را آغاز کرد، هرگونه دخالت در این حمله را رد کرده‌اند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید