واکنش کارمندان دولتی آمریکا به جنایات غزه

کدخبر: ۶۳۶۵۷۷
اقتصادنیوز: روزنامه واشنگتن پست گزارش داد، شماری از کارمندان دولتی آمریکا گفته‌اند قصد دارند در اعتراض به موضع دولت این کشور در قبال جنگ در غزه استعفا کنند.
واکنش کارمندان دولتی آمریکا به جنایات غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پیش تر یکصد کارمند وزارت خارجه آمریکا در یادداشتی رئیس‌جمهور این کشور را به انتشار اطلاعات گمراه‌کننده در جنگ غزه متهم کرده و اظهار کرده بودند که رژیم صهیونیستی در غزه مرتکب جنایت جنگی شده است.

همچنین بیش از ۱۳۰ تن از کارکنان وزارت امنیت داخلی آمریکا در نامه‌ای از دولت این کشور خواسته بودند که برای آتش‌بس فوری در غزه اقدام کند.

خبر مرتبط
واکنش سناتور آمریکایی نسبت به فجایع ضدانسانی در غزه

اقتصادنیوز: سناتور آمریکایی، گفت: حال زمان آن فرا رسیده است که یک سیاست جدید درباره شروط حمایت آمریکا از (رژیم) اسرائیل مطابق با قوانین بین المللی وضع شود.

بیش از ۷۰۰ تن از کارکنان بالغ بر ۳۰ آژانس و وزارتخانه آمریکا هم در ماه نوامبر در نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهور این کشور از وی درخواست کردند تا از آتش‌بس در غزه حمایت کند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید