خواسته‌های حماس از اشغالگران/افشای یک تصمیم اسرائیل

کدخبر: ۶۳۶۵۸۳
اقتصادنیوز: منابع مقاومت به المیادین گفتند که پاسخ رژیم اشغالگر به کارت مقاومت منفی است، خواسته‌های آن را رد و با انعطاف‌پذیری حماس به شیوه‌ای اشتباه برخورد می‌کند.
خواسته‌های حماس از اشغالگران/افشای یک تصمیم اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این منابع تصریح کردند که مقاومت احتمال می‌دهد حماس هم با سند و کارت اشغالگران موافقت نکند.

منابع مقاومت با بیان اینکه خواسته‌های اساسی حماس و مقاومت چهار مورد یعنی آتش‌بس، عقب نشینی از نوار غزه، بازگشت آوارگان و تبادل جدی اسرا است، خاطرنشان کردند: اطلاعاتی که در مورد پاسخ اسرائیل به بیرون درز کرده است، عموما منفی است و چهار خواسته را برآورده نمی‌کند.

این منابع خاطرنشان کردند که اشغالگران حتی بازگشت تدریجی آوارگان، زنان، کودکان و سالمندان و همچنین ایجاد کمپ‌های جدید را رد می‌کنند.

خبر مرتبط
حمله نظامی مقاومت لبنان به 3 پایگاه اسرائیل

اقتصادنیوز: مقاومت اسلامی لبنان با صدور بیانیه‌‌های جداگانه اعلام کرد که رزمندگان مقاومت امروز یکشنبه توانستند سه پایگاه‌ نظامی ارتش رژیم صهیونیستی را با سلاح‌های مناسب هدف قرار دهند.

در مورد تبادل اسرا، منابع به المیادین فاش کردند که اشغالگران میانگین‌هایی را تعیین کرده‌اند که تعداد اسیران فلسطینی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

این منابع همچنین با اشاره به اینکه اوضاع به سمت بن بست پیش می‌رود، تاکید کردند که حماس و مقاومت نمی‌توانند با توافقی که خواسته‌های منصفانه و انعطاف پذیر آنها را برآورده نمی‌کند، موافقت کنند.

این منابع با اشاره به اینکه بنیامین نتانیاهو، دولتش و تندروها خواهان توافق نیستند و در مذاکرات خود جدی نیستند و آنچه انجام می‌شود، تلاش برای خرید زمان است.

یک منبع برجسته در مقاومت روز گذشته به المیادین تاکید کرد که دور مذاکرات در دوحه «به چیز جدیدی منجر نشده است». وی اشاره کرد موضع اسرائیل «بسیار سرسختانه است و هیچ چیز جدیدی ارائه نکرده است، جز اینکه که با بازگشت تدریجی و مشروط آوارگان موافقت کرد».

این منبع مقاومت با اشاره به اینکه اسرائیل هیچ پاسخی در مورد آتش‌بس یا عقب نشینی از نوار غزه نداده است، خاطرنشان کرد: در مورد اسرای مورد درخواست حماس نیز صحبتی نشده است.

همچنین یک منبع دیگر حماس خواست نامش فاش نشود، گفت رژیم صهیونیستی با آتش‌بس، بازگشت آوارگان و ورود بدون قید و شرط کمک‌های انسان دوستانه مخالفت می‌کند.

همزمان یک مقام آگاه به CNN گفت که ویلیام برنز، رئیس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، شنبه شب دوحه را ترک کرد و هیئت رژیم صهیونیستی که به ریاست رئیس موساد در دوحه به سر می‌برد هم شنبه شب دوحه را ترک کرد.

این منبع افزود که هیئت‌های فنی در دوحه به مذاکرات خود ادامه می‌دهند.

به گفته این منبع، مذاکرات درباره مسائل حل‌نشده ادامه دارد و این مسائل به ورود کمک‌ها و «وضعیت نظامی رژیم صهیونیستی در غزه» مربوط می‌شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید