اعتراف اشغالگران به تلفات سنگین ارتش اسرائیل در غزه

کدخبر: ۶۳۶۶۰۰
اقتصادنیوز: رسانه‌های عبری زبان روز یکشنبه از آمار بالای کشته‌شدگان ارتش اشغالگر در نبردهای با مقاومت فلسطین در نوار غزه خبر دادند و آن را به اندازه یک تیپ ارتش اعلام کردند.
اعتراف اشغالگران به تلفات سنگین ارتش اسرائیل در غزه

نیر دفوری، مفسر نظامی شبکه ۱۲ رژیم صهیونیستی گفت: ارتش در این جنگ ۶۰۰ نیروی جنگی را از دست داده و ۳۰۰۰ مجروح روی دستش مانده، در حالیکه در دهه‌های گذشته این تعداد نیرو را از دست نداده بود.

در این راستا ارتش اشغالگر صبح یکشنبه به کشته شدن یک سرباز دیگر در جریان نبردهای جاری با مقاومت فلسطین در مجاورت مجتمع شفا در غرب شهر غزه اعتراف کرد.

خبر مرتبط
محکومیت نسل‌کشی در غزه/ سرکوب تظاهرا‌ت‌کنندگان در اردن

اقتصادنیوز: نیروهای امنیتی اردن تظاهراتی را که در حمایت از غزه و محکومیت نسل‌کشی و جنایات ارتش رژیم صهیونیستی در حق فلسطینیان به سمت سفارت این رژیم برگزار شده بود، سرکوب کردند.

به این ترتیب تعداد سربازان صهیونیست کشته شده از هفت اکتبر به ۵۹۵ نفر رسیده است که ۲۵۲ سرباز از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه در ۲۷ اکتبر کشته شده‌اند.

در این زمینه، رسانه‌های صهیونیست نوشتند ارتش اشغالگر نمی‌داند در غزه چه می‌کند، یعنی «برنامه روشنی ندارد».

بن کاسپیت، نویسنده سیاسی رژیم صهیونیستی در وبگاه عبری زبان «واللا» گفت: در حال حاضر چیزی در نوار غزه وجود ندارد، به جز اینکه حماس تلاش می‌کند در مناطقی که ارتش از آنها عقب‌نشینی کرده دوباره قدرتش را بازیابد. این چیزی است که اسرائیل نمی‌تواند کنترل مطلق بر آن داشته باشد.

ارتش اشغالگر با تشدید کنترل بر انتشار آمار واقعی کشته‌شدگان و مجروحان در نتیجه نبردهای زمینی در نوار غزه تلاش می‌کند میزان تلفات خود را پنهان کند، اما داده‌های دقیق و کلیپ‌های ویدئویی پخش شده توسط مقاومت فلسطین نشان می‌دهد تلفات اشغالگران بسیار بیشتر از آن چیزی است که اعلام می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید