حمله اوکراین به 2 ناو روسیه+عکس

کدخبر: ۶۳۶۶۰۶
اقتصادنیوز: اوکراین مدعی شد ۲ فروند ناو روسیه را در بندر سواستپول (Sevastopol) کریمه هدف قرار داده است.
حمله اوکراین به 2 ناو روسیه+عکس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، تارنمای شبکه خبری سی ان ان با انتشار این مطلب نوشت: اوکراین می گوید در حمله شبانه به بندر سواستپول کریمه ۲ ناو به همراه مرکز ارتباطات و چندین تاسیسات دیگر متعلق به ناوگان دریای سیاه روسیه را هدف قرار داده است.

بنابراین گزارش اوکراین مدعی است که در این حمله ۲ فروند ناو آبی خاکی به نام های «یامال» و «آزوف» متعلق به نیروی دریایی روسیه هدف قرار گرفته اما میزان خسارات به بار آمده به این ناوها مشخص نشده است.

171016648

در همین حال «میکولا اولشچوک» فرمانده نیروی هوایی اوکراین در شبکه های اجتماعی انجام این حمله که توسط نیروهای اوکراینی صورت گرفته است را ستود.

تارنمای این رسانه تصویری آمریکایی افزود: در حالی که روسیه به نظر در نبرد زمینی نسبت به اوکراین دست بالا را دارد اما نیروهای اوکراین تاکنون موفقیت هایی در هدف قرار دادن ناوگان دریای سیاه داشته اند و بیش از ۲۰ فروند یعنی یک سوم از ناوهای این ناوگان نابود و یا از کار افتاده اند.

خبر مرتبط
اوکراین کریمه را موشک باران کرد/ 10 موشک سرنگون شد

اقتصادنیوز: روسیه شنبه شب اعلام کرد، بیش از ۱۰ موشک اوکراین را که سمت بندر سواستوپول در شبه‌جزیره کریمه شلیک شده بود، سرنگون کرد.

بر اساس این گزارش، چنانچه حملات روز یکشنبه (شب گذشته به وقت محلی) به ۲ فروند ناو یامال و آزوف (از طرف مسکو) تایید شوند آنگاه برای ناوگان دریای سیاه روسیه تنها سه فروند ناو آبی خاکی باقی خواهد ماند.

روسیه به دنبال نادیده گرفتن دغدغه های امنیتی خود از سوی غرب به سرکردگی آمریکا، در مورخ پنجم اسفند ۱۴۰۰ به اوکراین حمله کرد.

طی این مدت کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و واشنگتن با حمایت های هنگفت مالی و نظامی، مسیر هرگونه دیپلماسی برای پایان دادن به آتش جنگ را مسدود کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی