اطلاعیه مهم هلال احمر /خطر وقوع سیلاب در این استانها

کدخبر: ۶۳۶۶۵۵
اقتصاد نیوز :جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه‌ای، جزئیات حوادث و سوانح نوروزی ۱۴۰۳ را تشریح و با اشاره به امدادرسانی به ۱۸۵۱ متاثر از سیل و آبگرفتگی در ۹ استان، به شهروندان توصیه کرد.
اطلاعیه مهم هلال احمر /خطر وقوع سیلاب در این استانها

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، اطلاعیه ستاد نوروزی جمعیت هلال احمر به شرح زیر است:

۱. از روز گذشته ۵ فروردین تا ساعت ۱۱:۳۰ امروز ششم فروردین‌ماه، ۹ استان اصفهان، ایلام، تهران، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، لرستان، همدان و کهگیلویه و بویراحمد متأثر از سیل و آبگرفتگی بودند و امدادگران در ۳۱ عملیات مرتبط به ۱۸۵۱ نفر امدادرسانی و علاوه بر اسکان ۵۴ نفر، آبگرفتگی ۱۲۳ واحد مسکونی را تخلیه و ۱۵۱ خودرو را از آبگرفتگی و برف رهاسازی کردند.

۲. از مورخ ۲۴ اسفندماه تا صبح روز ششم فروردین ماه ۱۴۰۳، جمعیت هلال احمر با افزایش ۹۷.۵ درصدی پست‌های نوروزی به بیش از ۲ میلیون نفر خدمات امدادی، بهداشتی، درمانی، دارویی، بشردوستانه و آموزشی ارائه داده است.

۳. با توجه به شرایط جوی نامساعد در برخی مناطق کشور، هلال احمر از روز ۲۴ اسفند تا شب گذشته در مجموع، ۲۳۲ نفر از شهروندانی را که در معرض خطر حوادث جوی بودند به مناطق امن منتقل و برای ۱۵۰۶ نفر اسکان اضطراری فراهم کرده است.

۴. جمعیت هلال احمر از ابتدای طرح نوروزی ۹۰۴ عملیات جاده‌ای را پوشش امدادی داده که در این ماموریت‌ها ۱۸۹۰ نفر در محل درمان و ۷۴۵ مصدوم نیز به بیمارستان‌ها منتقل شدند. نیروهای نجاتگر هلال احمر همچنین در این مدت با به کارگیری تمامی ظرفیت‌ها، موفق به نجات جان ۱۵۱ حادثه دیده تصادفات جاده‌ای نیز شده‌اند. این تعداد در عملیات‌های فنی رهاسازی از خودروهای تصادفی نجات پیدا کردند.

۵. شهروندان با توجه به احتمال وقوع سیلاب از سفر و ترددهای بین شهری به خصوص در مناطق غربی و شمالی کشور پرهیز و به توصیه‌های ایمنی توجه کنند.

۶. در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه و سوانح جوی سریعاً با شماره ۱۱۲ تماس حاصل و موارد را به جمعیت هلال احمر اعلام کنید.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید