دیدار و رایزنی مقامات روسیه و یمن درباره فلسطین

کدخبر: ۶۳۶۷۰۴
اقتصادنیوز: دیپلمات‌های روسیه و یمن درباره تحولات دریای سرخ و جنگ در غزه به گفت‌وگو پرداختند.
دیدار و رایزنی مقامات روسیه و یمن درباره فلسطین

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا با احمد سالم صالح الوحیشی سفیر یمن در مسکو دیدار و طرفین درباره صلح در یمن و تحولات دریای سرخ رایزنی کردند.

تاس گزارش داد، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که طرفین «در مورد حل بحران‌های سیاسی و نظامی یمن، بویژه با توجه به وخامت اوضاع در دریای سرخ تبادل نظر کردند.»

این بیانیه افزود که در این دیدار بر «اهمیت تضمین امنیت دریانوردی بین‌المللی در آبهای هم‌مرز یمن افزایش حمایت بین‌المللی از برقراری گفت‌وگوی ملی و پایدار میان گروه‌های یمنی تحت نظارت سازمان ملل» تاکید شد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود اعلام کرد که بوگدانوف و سفیر یمن درباره «تحولات دردناک جنگ میان فلسطین و اسرائیل» و همچنین «گسترش روابط میان روسیه و یمن خصوصا در حوزه‌های تجاری و اقتصادی» رایزنی کردند.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی