الحوثی: رویکرد خصمانه به هیچ کشور عربی نداریم/ درحال جنگ با مثلث شرارت آمریکا، انگلیس و اسرائیل هستیم

کدخبر: ۶۳۶۷۱۶
رهبر انصارالله یمن گفت که کشورش رویکرد خصمانه نسبت به هیچ کشور عربی ندارد و درحال جنگ با مثلث شرارت یعنی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی است.
الحوثی: رویکرد خصمانه به هیچ کشور عربی نداریم/ درحال جنگ با مثلث شرارت آمریکا، انگلیس و اسرائیل هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله یمن در اظهاراتی به مناسبت نهمین سالگرد روز ملی مقاومت یمن گفت که نه سال از آغاز تجاوز به ملت عزیز یمن می‌گذرد و مردمان ما همچنان درحال مقاومت و پایداری هستند.

به نقل از المیادین، وی تاکید کرد: تجاوز به کشور یمن با برنامه‌ریزی آمریکا-انگلیس و اسرائیل انجام شد و ائتلاف(متجاوز) آن را اجرایی کرد.در این مدت ۲۸۲هزار و ۸۷۹ نفر از ائتلاف متجاوز و مزدوران آن‌ها کشته و زخمی شدند.

الحوثی خاطرنشان کرد: هدف از حمله به یمن هدف قرار دادن کل  منطقه است. ما خواهان تفاهم و صلح با تمام کشورهای عربی و اسلامی هستیم و نسبت به هیچ یک از کشورهای عربی رویکرد خصمانه نداریم. عربستان و امارات هیچ‌گونه توجیهی برای تداوم تعلل در تحقق صلح ندارند.ما اکنون در مقابله مستقیم با مثلث شرارت یعنی آمریکا، اسرائیل و انگلیس هستیم. عربستان و امارات باید از مرحله کاهش تنش وارد مرحله تحقق صلح فراگیر شوند، تحقق صلح به معنای پایان محاصره و تجاوز و اشغال گری و همچنین تبادل‌اسرا و جبران خسارت‌ها است.

رهبر انصارالله یمن در بخش دیگری افزود: خدمت به سیاست‌های آمریکا به سود هیچ کشور عربی نیست و همه را به آزادی و رهایی از تبعیت کورکورانه از آمریکا نصیحت می‌کنیم.

عبدالملک الحوثی همچنین نسبت به تحقق راه‌حل منصفانه و عادلانه ابراز امیدواری کرد.

وی در ادامه از تمام طرف‌هایی که در کنار یمن ایستادند در راس آن‌ها ایران، حزب‌الله و عراق تقدیر و تشکر کرد.

رهبرانصارالله یمن در بخش دیگری گفت که عملیات نظامی ما در حمایت از ملت فلسطین ادامه دارد و ما از همان ابتدا به مساله فلسطین اهمیت می‌دادیم.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی