سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شد: یکی از فرماندهان حماس را ترور کردیم

کدخبر: ۶۳۶۸۶۴
اقتصادنیوز: سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شد که نظامیان این رژیم مروان عیسی از رهبران شاخه نظامی جنبش حماس را در غزه ترور کرده‌اند.
سخنگوی ارتش اسرائیل مدعی شد: یکی از فرماندهان حماس را ترور کردیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دانیل هاگاری سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی، ادعا کرد: عملیات ترور مروان عیسی ۲ هفته پیش در اردوگاه نصیرات در مرکز غزه انجام شده است.

وی همچنین با طرح این ادعا که عملیات ترور مروان عیسی با هماهنگی شاباک انجام شده است، مدعی شد: عیسی نفر شماره سه شاخه نظامی حماس و یکی از طراحان حمله هفتم اکتبر بود و به همراه غازی طماعه مسئول تسلیحات رزمی حماس ترور شد.

خبر مرتبط
خانواده اسرای اسرائیلی به خیابان‌ها آمدند/ اعتراضات گسترده شد+ فیلم

اقتصادنیوز: منابع خبری سه‌شنبه شب از تظاهرات مجدد خانواده‌های اسرای صهیونیستی در تل‌آویو خبر دادند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین، ادعا کرد: به چندین سایت حزب الله لبنان حمله کردیم و به تحمیل هزینه سنگین به آنها ادامه خواهیم داد.

هاگاری همچنین درباره جنایت کشتار غیرنظامیان در بیمارستان شفا نیز، مدعی شد: تروریست‌هایی را که از داخل بیمارستان شفا به سوی نیروهای ما شلیک کردند، نابود کردیم.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید