واکنش پوتین به ادعای جنگ روسیه با ناتو

کدخبر: ۶۳۷۰۱۳
رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه قرار نیست با ناتو بجنگد، اما خواستار آن است که منافع آن در نظر گرفته شود و از مردم در سرزمین های تاریخی خود محافظت کند.
واکنش پوتین به ادعای جنگ روسیه با ناتو

به گزلرش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت که این ادعا که روسیه قصد دارد با ناتو بجنگد مزخرف است.

پوتین این مساله را در گفت گو با خلبانان بیان کرد و گفت این ادعا بیهوده است.

وی ادامه داد: آیا با توجه به هزینه های دفاعی در فدراسیون روسیه ما قصد داریم با ناتو بجنگیم ؟ خوب، این فقط مزخرف است!»

رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه قرار نیست با ناتو بجنگد، اما خواستار آن است که منافع آن در نظر گرفته شود و از مردم در سرزمین های تاریخی خود محافظت کند.

خبر مرتبط
خواب شوم تزار برای بالتیک/ پوتین در کمین؛ آماده‌باش روسیه برای حمله به ناتو

اقتصادنیوز، در اروپا هشدار ها درباره پتانسیل فزاینده حمله روسیه به یکی از اعضای اتحادیه اروپا، به خصوص اگر اوکراین در جنگ شکست بخورد، بالا است.

وی تاکید کرد که همه مردم روسیه یک وطن بزرگ دارند و شعارهای مخرب جنجالی تهدیدی برای فروپاشی کشور است و باید از صلح بین قومیتی در این کشور مراقبت کرد.

به گفته وی ،روسیه هیچ نیت تهاجمی ندارد و هرگز عملیات نظامی در اوکراین را آغاز نمی کرد، «اگر در آنجا کودتا و سپس عملیات نظامی در دونباس صورت نمی گرفت». ما اکنون در جریان یک عملیات نظامی ویژه چه می کنیم؟ ما از مردم خود که در سرزمین های تاریخی خود زندگی می کنند، محافظت می کنیم."

رئیس جمهور روسیه تصریح کرد : اظهارات در مورد احتمال حمله روسیه به لهستان یا کشورهای بالتیک "کاملاً مزخرف" است "یک راه دیگر برای فریب مردم است تا هزینه های اضافی را بر دوش خود حمل کنند." 

 پوتین به خلبان‌های نظامی روسیه گفت که آنها باید در برنامه‌ریزی نظامی خود این مساله را مدنظر قرار دهند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین اظهار کرد: ناتو یک بلوک متعلق به آتلانتیک شمالی است اما می‌خواهد به کجا برسد؟ این بلوک به دنبال آن است که به منطقه آسیاپاسیفیک، خاورمیانه، آمریکای لاتین و سایر بخش‌های دنیا برسد.

وی افزود که ناتو برای گسترس قلمرو خود از «بهانه‌های مختلف» استفاده می‌کند.

این اظهارات در حالی بیان شد که دمیترو کولبا وزیر خارجه اوکراین چهارشنبه گفت که جنگنده‌های اف-۱۶ در ماه‌های آینده به کی‌یف می‌رسند.

یوری اینهات سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی اوکراین ماه گذشته گفت: خلبانان اوکراینی پرواز با جنگنده‌های اف-۱۶ آمریکا را آغاز کرده‌اند و درحال انجام تمرین حمله به اهداف هستند.

مسکو هشدار داده است که در ارسال جنگنده‌های اف-۱۶ به اوکراین، تهدیدی هسته‌ای علیه روسیه محسوب می‌شود.

پاتریک رایدر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) هفته گذشته در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره خطوط قرمز استفاده کی‌یف از جنگنده‌های اف-۱۶ گفت: اوکراین باید از این جنگنده‌ها فقط برای دفاع از حریم خود استفاده کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی