دریانوردان بوشهری مراقب باشند/ سواحل و فراساحل مواج است

کدخبر: ۶۳۷۱۰۹
اقتصادنیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: براساس پیش بینی نقشه‌‎های هواشناسی سواحل و فراساحل این استان تا فردا جمعه مواج است.
دریانوردان بوشهری مراقب باشند/ سواحل و فراساحل مواج است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پیام مساعدی روز پنجشنبه اظهار کرد: با این شرایط دریانوردان باید در مدت یاد شده از دریاروی اجتناب و در صورت نیاز به تردد ضرور رعایت نکته‌های ایمنی را داشته باشند.

وی بیان کرد: طی امروز و فردا در برخی از ساعت‌ها وزش باد از پدیده‌های غالب در سطح استان و بر روی دریا خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده نیز با عبور موجی کوتاه و کم دامنه علاوه بر افزایش پوشش ابر برای برخی نقاط استان احتمال بارش خفیف و پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، وزش باد و فردا در برخی از مناطق مه صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در مدت یاد شده جهت وزش باد در این استان شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۸، گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و بر روی دریاطی ساعت‌هایی ۱۶ تا ۴۶ گاهی بیش از ۵۶ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

مساعدی یادآور شد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی استان ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ گاهی تا ۲۴۰ سانتیمتر پیش بینی می‎شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید