بیانیه وزارت دفاع به مناسبت روز جمهوری اسلامی

کدخبر: ۶۳۷۴۴۸
اقتصادنیوز : وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت فرارسیدن روز «جمهوری اسلامی» بیانیه‌ای صادر کرد.
بیانیه وزارت دفاع به مناسبت روز جمهوری اسلامی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، متن این بیانیه به شرح زیر است: «دوازده فروردین، بهار انقلاب و روز شکفتن گل اسلام بر شاخسار زمان و نویدبخش تجلی حق و حاکمیت نظام اسلامی برای همیشه روزی پرمیمنت برای تمامی حق جویان و همه آن‌هایی است که عزم مبارزه بی‌امان با دژخیمان و مستکبرین دارند.

مردم بزرگ ایران که به تاسی از امام راحل عظیم الشأن، انقلابی تاریخی را در عرصه جهان پر از ظلم و بیداد به منصه ظهور رساندند، با مشارکتی بی‌بدیل جمهوری اسلامی را به عنوان سازوکار عملی مردم‌سالاری مبتنی بر دین در جهان دو قطبی عرضه کردند و معادلات و محاسبات قدرت‌های نظام سلطه را بر هم زدند.

تداوم این حرکت پرقدرت در بیش از ۴۵ سال گذشته که با مقاومت و پیشرفت توأمان همراه بوده، به باور حق مداران جهان نشانه بارزی از حقانیت و عمق معنایی و محتوایی این نظام سیاسی و انقلاب اسلامی است و امروز اغلب اندیشمندان جهان بر پایان یکجانبه‌گرایی امپریالیستی و ظهور قدرت جدیدی در قلب جهان اسلام اذعان دارند.

پیشرفت در عرصه‌های دفاعی و امنیتی در کنار پیشرفت‌های بی‌بدیل علمی، فرهنگی و سیاسی با وجود تحمیل جنگ و تحریم، همگی مرهون مشارکت مسئولانه مردم و پیوند وحدت و اقتدار ملی است که این مهم بنا به تصریح رهبر معظم انقلاب در شعار سال ۱۴۰۳، بی‌شک با تداوم و تقویت مشارکت‌دهی به مردم در فرایندهایی چون تولید و اقتصاد نمود افزون‌تری خواهد داشت.

 

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چهل و پنجمین بهار جمهوری اسلامی ایران بر خود فرض می‌داند که همگام و همپای تمامی بخش‌های کشور با مشارکت‌دهی روزافزون ظرفیت‌های ملی و مردمی در پیشبرد اهداف علمی و دفاعی کشور حماسه‌های دیگری در عرصه‌های مسئولیتی خود خلق کرده و به سهم خود نقش مهمی در تنومند شدن درخت تناور جمهوری اسلامی ایران در عرصه ملی و بین‌المللی ایفا کند.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید