پیشنهاد جدید اسرائیل به گروه‌های فلسطینی

کدخبر: ۶۳۷۴۵۱
اقتصادنیوز: جنبش مقاومت حماس اعلام کرد که گروه‌های سیاسی متشکل از ائتلاف نیروهای فلسطینی پیشنهاد تل‌آویو برای اعزام نیروهای عرب به نوار غزه را رد کرده‌اند.
 پیشنهاد جدید اسرائیل به گروه‌های فلسطینی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روز جمعه، اکسیوس به نقل از دو مقام ارشد اسرائیلی گزارش داد که یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در سفر اخیر خود به ایالات متحده، پیشنهاد تشکیل یک گروه چند ملیتی با نیروهای عربی را برای تقویت نظم و قانون در غزه و اطمینان از ارسال ایمن کمک‌های بشردوستانه داده است.

به گزارش اسپوتنیک، حماس در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: جناح‌های ائتلاف نیروهای فلسطینی پیشنهاد اسرائیل برای اعزام نیروهای عربی برای اداره غزه را رد کرده و نسبت به عواقب آن هشدار می‌دهند.

در این بیانیه همچنین پیشنهاد تل‌آویو به عنوان یک تله جدید صهیونیستی و یک دروغ توصیف شده است.

حرکت مقاومت اسلامی فلسطین افزود: «اسرائیل، همراه با ایالات متحده، با مراجعه به برخی کشورهای عربی برای کمک، به دنبال اجتناب از شکست وحشتناکی است که متحمل شده‌اند... تا ارتش اشغالگر را از باتلاق عظیمی که خود را در نوار غزه گرفتار آن می‌بیند، خارج کند.» 

علاوه بر حماس، ائتلافی شامل جهاد اسلامی فلسطین، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین و چندین سازمان دیگر که شاخه‌های نظامی خود را دارند، این طرح رژیم صهیونیستی را رد کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی