پلیس راهور هشدار داد/ رانندگان این علائم را جدی بگیرند

کدخبر: ۶۳۷۴۸۲
اقتصادنیوز :رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت که رانندگان در صورت خرابی خودرو باید جهت هشدار به دیگر رانندگان علایم ایمنی و هشداردهنده را در فاصله حداقل ۷۰ متری نصب کنند.
پلیس راهور هشدار داد/ رانندگان این علائم را جدی بگیرند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سرهنگ علی اصغر شریفی، رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: چنانچه خودرویی در بزرگراه‌ها خراب و یا دچار نقص فنی شد رانندگان باید بلافاصله به منظور اطلاع رسانی به دیگر رانندگان حتماً از مثلث خطر و علائم هشداردهنده استفاده کرده تا حادثه را به کمترین میزان خود برسانند.

 

خبر مرتبط
توضیحات پلیس راهور درباره ترافیک سنگین جاده چالوس

اقتصادنیوز : رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره علل ترافیک سنگین جاده چالوس و آزادراه تهران_شمال توضیحاتی ارائه داد.

وی افزود: اگر خودرویی دچار مشکل و نقص فنی شود و قرار است در حاشیه بزرگراه و آزادراه متوقف شود، باید در قسمت خطوط اضطراری یا جایی که با تابلو محل پارک مشخص شده یا در شانه خاکی بایستد که برای این کار باید این خودرو به منتهی علیه سمت راست و در قسمت‌های خط اضطراری با زدن فلاشر متوقف و همچنین با نصب علائم به فاصله حداقل ۷۰ متری اقدام نماید تا خودرویی از پشت با آنان برخورد نکند.

سرهنگ شریفی افزود: توقف در حاشیه بزرگراه طبق ماده ۱۵۹ آئین نامه ممنوع است و چنانچه خودرویی به هر علتی متوقف و یا خراب شد باید در فاصله‌ای مناسب جهت اطلاع دیگر رانندگان و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از مثلث شبرنگ استفاده و بعد از تصادفات مخصوصاً تصادفات منجر به جرح و فوت ضمن حفظ خونسردی حتماً و در مرحله اول با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

سرهنگ شریفی از رانندگان خواست در حاشیه بزرگراه به هیچ عنوان توقف نکنند و در در صورت خرابی خودرو به این نکته توجه داشته باشند که برای اطلاع دیگر رانندگان از این موضوع و جلوگیری از بروز سوانح و تصادفات حتماً نسبت به استفاده از علائم هشدار دهنده و مثلث خطر در فاصله‌ای مناسب استفاده کنند.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی