سرخابی‌ها به آسیا می‌رسند؟/شرط رسیدن به تورنمنت قاره کهن

کدخبر: ۶۳۸۳۴۹
اقتصادنیوز: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دغدغه هواداران سرخابی این است که آیا مدارک تیم‌های محبوبشان از سوی کمیته صدور مجوز حرفه‌ای مورد تایید قرار خواهد گرفت و آنها می‌توانند در فصل جدید معتبرترین تورنمنت باشگاهی قاره کهن حاضر شوند یا خیر.
سرخابی‌ها به آسیا می‌رسند؟/شرط رسیدن به تورنمنت قاره کهن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مدارک خود را برای دریافت صدور مجوز حرفه‌ای آسیا به طور کامل بارگذاری کرده‌اند و فقط باید مشکل مالکیت سرخابی‌ها برطرف شود که به طور حتم با پیگیری‌های وزارت ورزش و جوانان این موضوع تعیین تکلیف خواهد شد تا نمایندگان ایران در فصل آینده راهی آسیا شوند.

باشگاه استقلال که در دو فصل گذشته مجوز حضور در این رقابت‌ها را پیدا نکرد از مدت‌ها پیش با تشکیل کارگروهی به نام مجوز آسیایی اقدام به تکمیل مدارک مورد نظر خود کرد.

خبر مرتبط
درآمد باورنکردنی صداوسیما از فوتبال سرخابی ها/ ۳۱ هزار میلیارد تومان ناقابل

طبق تعرفه رسمی صدا و سیما تنها برای پخش زنده ۶۰ بازی سرخابی ها در فصل جاری تلویزیون بیش از ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد دارد حالا فرض کنید تلویزیون برای جذب آگهی بیشترچوب حراج به آنتن خودش بزند، فرضا ۹۰ درصد یعنی تنها ۱۰ درصد از درآمد ممکن را کسب کند رقم ناقابل ۳ هزار میلیارد تومان!

آبی‌پوشان مراحل تکمیل مدارک پرسنلی، ورزشی و زیرساخت که به ترتیب شامل چارت باشگاه، نیروی انسانی برنامه‌های توسعه ورزشی و امکانات سخت افزاری نظیر ورزشگاه، محل تمرین، آکادمی و ... می‌شود را در سامانه مورد نظر بارگذاری و چند روز مانده به اتمام فرصت ارائه مدارک توانست بدهی خارجی خود به باشگاه سانتاکلارا را پرداخت کند تا کوچک‌ترین مشکلی نداشته باشد.

باشگاه پرسپولیس نیز همچون باشگاه استقلال مستندات و مدارک خود را در سامانه قرارداد و با صدور اطلاعیه ای نوشت که اقدامات لازم را انجام داده است و هواداران این باشگاه نگرانی نداشته باشند.

به نظر می‌رسد که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مدارک خود را به طور کامل بارگذاری کرده‌اند و مشکل خاصی وجود نداشته باشد.

یکی از مسئولان حرفه ای سازی در پاسخ به این پرسش که در روزهای گذشته شایعاتی درباره عدم بارگذاری تسویه حساب مالیاتی باشگاه پرسپولیس مطرح شد و آیا این موضوع حقیقت دارد با خیر گفت: اگر مدرکی در سامانه بارگذاری نشود سیستم به صورت خودکار اجازه رفتن به مراحل دیگر را نمی‌دهد و اینکه باشگاه پرسپولیس اسنادی را بارگذاری نکرده باشد درست نیست.

وی افزود: اینکه فقط برگه تسویه حساب مالیاتی باید بارگذاری شود درست نیست چرا که از نظر قانونی تعیین تکلیف شدن این موضوع نیز منعی ندارد،همانطور که مشخص شدن وضعیت بدهی‌های مالی برای دریافت صدور مجوز حرفه‌ای آسیا کفایت می‌کند درباره پرونده مالیاتی نیز شرایط مشابه وجود دارد.

عضو صدور مجوز حرفه‌ای برای باشگاه‌ها خاطرنشان کرد: اصل ماجرا این است که باشگاه پرسپولیس پرونده مالیاتی چند صد میلیاردی داشت که نسبت به این پرونده اعتراض و دیوان عدالت اداری این اعتراض را مورد قبول قرار داد و پرونده برای رسیدگی مجدد به یکی از شعب مالیاتی ارسال شد، پرسپولیس نیز مدارک مرب دنوط به اعتراض خود به پرونده مالیاتی و اسناد رسیدگی پرونده را در سامانه AFC به ثبت رسانده است و از نظر قانونی مشکلی نیست چرا که نباید پرونده قطعی مالی و مالیاتی برای باشگاه‌ها وجود داشته باشد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی