ترامپ در این ایالت‌ها جلو افتاد

کدخبر: ۶۳۸۳۶۲
اقتصادنیوز: نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که دونالد ترامپ جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در 6 ایالت کلیدی از جو بایدن دموکرات جلوتر است.
ترامپ در این ایالت‌ها جلو افتاد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بر اساس نظرسنجی روزنامه وال‌استریت‌ژورنال که با تمرکز بر اقتصاد و عملکرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا بود، مشخص شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در رأی‌گیری که شامل نامزدهای شخص ثالث و مستقل می‌شد، بین ۲ تا ۸ درصد در میان رأی‌دهندگان پنسیلوانیا، میشیگان، آریزونا، جورجیا، نوادا و کارولینای شمالی پیشتاز است.

طبق این گزارش، نتایج مذکور در رقابت تک به تک با بایدن مشابه بود.

براساس گزارش وال‌استریت‌ژورنال، در ویسکانسین، هفتمین ایالتی که پیش‌بینی می‌شود رقابت انتخاباتی پنجم نوامبر نزدیک باشد، بایدن در میان چند نامزد با ۳ امتیاز جلو بود و در رقابت رودررو با ترامپ مساوی شد.

خبر مرتبط
سایه سنگین بازگشت ترامپ روی ناتو/درخواست استولتنبرگ از آمریکا

اقتصادنیوز:دبیرکل ناتو با اشاره به شبح بازگشت ترامپ، گفت: من به آمریکا به تنهایی اعتقاد ندارم، همانطور که به اروپا به تنهایی اعتقاد ندارم. من به آمریکا و اروپا با هم در ناتو اعتقاد دارم، زیرا ما با هم قوی‌تر و امن‌تر هستیم.

به گزارش رویترز، کمپین انتخاباتی بایدن با نگرانی‌های رای‌دهندگان در مورد اقتصاد ایالات متحده، علی‌رغم رشد مشاغل، هزینه‌های درمانی و افزایش تولید ناخالص داخلی بهتر از حد انتظار، دست و پنجه نرم می‌کند و این موضوعی است که اقتصاددانان و استراتژیست‌های سیاسی دموکرات را آزار می‌دهد.

در نظرسنجی وال‌استریت‌ژورنال، نظرات منفی نسبت به عملکرد شغلی بایدن حداقل ۱۶ درصد و بیش از ۲۰ امتیاز در چهار ایالت، بیشتر از دیدگاه‌های مثبت است. ترامپ تنها در یکی از هفت ایالت - آریزونا - رتبه شغلی نامطلوبی برای دوران حضور خود در کاخ سفید کسب کرد.

این نظرسنجی نشان داد که ترامپ از نظر ۴۸ درصد از پاسخ‌دهندگان آمادگی جسمانی و روانی بهتری برای این شغل دارد، در حالی که این نظرسنجی برای بایدن ۲۸ درصد بود.

نظرسنجی مذکور از ۴۲۰۰ رای - ۶۰۰ رای در هر یک از هفت ایالت - از ۱۷ تا ۲۴ مارس انجام شد. حاشیه خطای آن مثبت یا منفی ۱.۵ درصد برای نمونه کامل و ۴ امتیاز برای نتایج در هر ایالت محاسبه شد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی