فوری/ عقب نشینی کامل ارتش اسرائیل از جنوب غزه

کدخبر: ۶۳۸۹۶۵
اقتصادنیوز: سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی از عقب‌نشینی کامل نظامیان اسرائیلی از جنوب غزه خبر داد.
فوری/ عقب نشینی کامل ارتش اسرائیل از جنوب غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز یکشنبه خبر داده‌اند تمام نیروهای زمینی ارتش اسرائیل از جنوب غزه خارج شده‌اند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی می‌گوید لشکر ۹۸ ارتش اسرائیل با سه تیپ خود، شب گذشته و پس از چهار ماه جنگ با نیروهای فلسطینی در نزدیکی خان‌یونس، از این منطقه خارج شده‌ است.

این رسانه خبر داده تنها تیپ «ناحال» در کریدوری که شمال و جنوب غزه را از هم جدا می‌کند، در این باریکه باقی مانده است.

خبر مرتبط
حمله راکتی مقاومت به شهرک‌های اسرائیل

اقتصادنیوز:منابع رسانه‌ای امروز (یکشنبه) از حمله راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» خبر دادند.

پس از انتشار این اخبار، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد تمام نیروهای زمینی به‌جز یک تیپ از جنوب غزه خارج شده‌اند.

نشریه اسرائیل هیوم به نقل از منابع سیاسی نوشت ماموریت ارتش اسرائیل در خان‌یونس، از بین بردن تیپ‌های حماس و بازگرداندن اسرای اسرائیلی بود اما در حال حاضر نمی‌تواند درباره آزاد کردن اسرا، «به دستاورد بیشتری برسد».

«ایتای بلومنتال» کارسناس شبکه ۱۱ تلویزیون رژیم صهیونیستی می‌گوید: «از این پس فلسطینی‌های ساکن در جنوب غزه می توانند آزادانه تردد کنند و از رفح تا خان یونس، مرکز غزه و هر نقطه از جنوب به خانه‌های خود بازگردند؛ موضوعی که به عنوان اهرم فشار در مذاکرات مبادلاتی مورد استفاده قرار نگرفت».

با این حال، الجزیره به نقل از رسانه‌های عبری گزارش داده عقب‌نشینی لشکر ۹۸ از جنوب غزه، در چارچوب تدارک ارتش اسرائیل برای حمله به رفح است.

در این رابطه روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از ارتش اشغالگر نوشت: آماده ادامه علمیات علیه گردان‌های حماس می‌شویم که عملیاتی علیه آنها در دیر البلح و رفح نداشتیم.

این روزنامه به نقل از منابع ارتش افزود: در صورت لزوم به خان یونس بازخواهیم گشت. طبق این گزارش، ارتش اشغالگر مدعی شده این عقب نشینی تحت فشار آمریکا انجام نشده و ارتباطی بین عقب‌نشینی از خان یونس و فشار آمریکا نبوده است.

به گفته ارتش اشغالگر، یکی از دلایل عقب‌نشینی ایجاد اماکنی برای آوارگانی است که در آینده از آنها درخواست خواهد شد رفح را ترک کنند.

یک مقام امنیتی رژیم صهیونیستی هم به یدیعوت آحارونوت گفت عملیات زمینی در غزه پایان نیافته است.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بارها بر حمله به رفح، منطقه‌ای که میزبان بیش از یک میلیون آواره فلسطینی است، اصرار کرده است.

نتانیاهو مدعی است «برای پیروزی کامل بر حماس» ارتش رژیم صهیونیستی باید به رفح حمله و تیپ‌های باقی‌مانده شاخه نظامی حماس را از میان بردارد. 

این در حالی است که به اذعان رسانه‌های غربی، حماس توان نظامی خود را در غزه حفظ کرده است.

در این میان، حتی متحدان رژیم صهیونیستی از جمله آمریکا و کشورهای غربی نیز درباره حمله تمام‌عیار به رفح و تشدید بحران انسانی در این منطقه که با مصر هم‌مرز است، هشدار داده‌اند. 

نشریه پالتیکو پیشتر خبر داده بود آمریکا در پشت‌پرده به حمله محدود رژیم صهیونیستی به رفح با هدف ترور اعضای ارشد حماس چراغ سبز نشان داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی