جزئیات تازه از ماجرای ۴۰ میلیارد پول گمشده استقلال/ حجت کریمی سکوتش را شکست

کدخبر: ۶۳۹۵۶۲
اقتصادنیوز: مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت که در زمان جدایی‌اش حدود ۴۰ میلیارد تومان در حساب باشگاه در یکی از بانک‌ها وجود داشت.
جزئیات تازه از ماجرای ۴۰ میلیارد پول گمشده استقلال/ حجت کریمی سکوتش را شکست

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حجت کریمی، درباره اظهارات علی خطیر، مدیرعامل باشگاه استقلال مبنی بر اینکه باشگاه را ورشکسته تحویل گرفته است، اظهار داشت: باشگاه هیچ بدهی نداشت و تمام بدهی‌ خارجی‌ها پرداخت شده بود. حدود 40 میلیارد تومان در حساب بانک شهر بود که قرار شد بابت مطالبات ریکاردو سایپنتو، دستیارانش و رافائل سیلوا پرداخت شود. پس چطور می‌گویند باشگاه را ورشکسته تحویل گرفته‌اند؟ اگر مدعی هستند که باشگاه ورشکسته بوده، چرا قبول مسئولیت کردند؟ کدام عقل سلیمی می‌پذیرد که به باشگاه ورشکسته بیاید؟

وی افزود: اگر بدهی به خارجی‌ها پرداخت نمی‌شد، امسال با گرانی ارز مطالبات آندره‌آ استراماچونی با جرایم به سه میلیون و 500 هزار یورو می‌رسید. طلب الاهلی نیز با جریمه، سه میلیون درهم می‌شد و در کنار اینها باید مطالبات شیخ دیاباته، پادوانی و احمد موسوی را نیز اضافه کرد. اگر بدهی خارجی‌ها را پرداخت نمی‌کردیم چطور می‌توانستند با گرانی ارز آن را پرداخت کنند؟ استقلال با این شرایط توانایی گرفتن مجوز حرفه‌ای برای حضور در آسیا را داشت؟ اگر امروز پول سانتاکلارای پرتغال و دستیاران سایپنتو را پرداخت می‌کنند، از منابع باشگاه در فیفا و AFC بوده است،  در صورتی که دوستان فراموش کردند با چه رایزنی‌هایی توانستیم منابعی برای پرداخت مطالبات استراماچونی فراهم کنیم.

خبر مرتبط
استقلال از لیگ قهرمانان آسیا جا ماند؟/ مزایده لغو شد

اقتصادنیوز : در پایان وقت اداری امروز (دوشنبه) هیچ درخواستی برای خرید باشگاه استقلال ارائه نشده است و به این ترتیب مزایده فردای این باشگاه لغو شد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با بیان اینکه  دوست نداشتم وارد بحث‌ها و حواشی‌ اخیر شوم خاطرنشان کرد: در آینده صحبت‌های دیگری دارم که در زمانش مطرح خواهم کرد. فوتبال ایران نیاز به تغییر و تحولات بزرگ و اساسی دارد و ان‌شاء‌الله این اتفاق بیفتد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی