تکرار ادعاهای بی‌ اساس انگلیس و آمریکا علیه ایران

کدخبر: ۶۳۹۵۹۷
اقتصادنیوز: انگلیس و آمریکا با تکرار ادعای ارسال موشک‌های ایرانی به انصارالله یمن، از سازمان ملل متحد خواستند تا مانع از این موضوع شود.
تکرار ادعاهای بی‌ اساس انگلیس و آمریکا علیه ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، طی نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد بحران یمن و حملات موشکی متقابل یمن و آمریکا در 2 شهر عدن و الحدیده، آمریکا و انگلیس با طرح این ادعا که انصارالله یمن موشک‌های خود را از ایران دریافت می‌کند خواستار مداخله این نهاد سازمان ملل شدند.

خبر مرتبط
ادعای سنتکام درباره هدف‌گیری سامانه‌های دفاع هوایی یمن

اقتصادنیوز: ارتش آمریکا مدعی انهدام سامانه‌های دفاع هوایی و پهپادهای ارتش یمن در دریای سرخ شد.

چین و روسیه در مقابل بر این امر تأکید کردند که آمریکا و انگلیس بدون دریافت مجوز سازمان ملل متحد اقدام به انجام حملات مکرر به سایت‌های موشکی انصارالله کرده‌اند.

آمریکا و انگلیس خواستار اعمال قدرت مکانیسم راستی‌آزمایی سازمان ملل موسوم به یونویم (Unvim) علیه تبادلات تسلیحاتی یمن شدند.

یونویم مکانیسمی است که در سال ۲۰۱۶ به درخواست عربستان سعودی و برای جلوگیری از ورود سلاح در داخل کمک‌های بشردوستانه به یمن ایجاد شده بود.

فریه المسلمی محقق پژوهشکده چتم هاوس لندن در امور یمن در این زمینه پیش‌بینی کرد که حملات حوثی‌ها تا زمانی که آتش‌بس در غزه برقرار نشود ادامه خواهد داشت چرا که کاهش تنش منطقه‌ای منوط به این امر خواهد بود.

کشور جیبوتی در آن سوی دریای سرخ تا این لحظه با استفاده غرب از این کشور به‌عنوان پایگاه نظامی علیه حوثی‌ها موافقت نکرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی